PARTNERZY PORTALU
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl


Umowy w galeriach zawieszone. Po pandemii czynsze będą niższe

Umowy w galeriach zawieszone. Po pandemii czynsze będą niższe
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju
  • Autor: propertynews.pl
  • Dodano: 27 mar 2020 14:45

Umowy najmu w galeriach handlowych będą czasowo wygaszone. Po zakończeniu pandemii najemcy podpiszą nowe umowy, z niższym czynszem – powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.

  • Autor: propertynews.pl
  • Dodano: 27 mar 2020 14:45

Jak wynika z autopoprawki do specustawy ws. pakietu antykryzysowego oraz wypowiedzi Jadwigi Emilewicz, po ustaniu epidemii najemca będzie zobowiązany do złożenia oferty właścicielowi/zarządcy centrum handlowego, tak jak wynikało to ze starej umowy, jednak na dłuższy okres i na początek z niższym czynszem.

- Wprowadzamy rozwiązanie dla najemców galerii handlowych, które dziś są zamknięte. Aktualny stan prawny zwalnia najemców z płatności czynszu. Dodajemy elementy, które zakładają, że po zakończeniu stanu epidemii, w sposób automatyczne będą wygasać obowiązujące umowy, a najemcy będą podpisywać nowe. W pierwszych miesiącach ich obowiązywania będę obniżone – w porównaniu do czasu przed epidemią - mówi Emilewicz.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

WSZYSTKIE KOMENTARZE (13)

  • AH 2020-03-27 15:04:46
    czynsz można odroczyć, rozłożyć płatności w czasie - ale wygasić ???? - no chyba że mamy jakiś stan wyjątkowy ! tylko bez wojska na ulicach.
  • NZ 2020-03-27 15:42:12
    Większość Najemców prowadzi również sprzedaż przez internet, więc osiągają z tego tytułu dochód. Właściciele galerii handlowych, nie dość, że będą pozbawieni dochodu, po unormowaniu sytuacji będą zarabiać mniej. Dlaczego prawo faworyzuje jednych przedsiębiorców a innym rzuca kłody pod nogi?
  • marek 2020-03-27 16:12:28
    Przecież to jest działąnie stricte polityczne!!! Od dawna wiadomo, ze obecne władze chcą zniszczyć galerie i centra handlowe (dlaczego to wie tylko Freud). I teraz cynicznie wykorzystują stan epidemiczny do takich działań. Zresztą nie tylko w tym przypadku.
  • MS 2020-03-27 17:32:59
    Najłatwiej rozdawać nie swoje pieniądze ....
  • Frania 2020-03-27 17:38:06
    Właśnie bardzo dobre posunięcie dla najemców . Centra handlowe nie chcą się dogadywać z najemcami , nie chcą odroczać czynszów w galeriach. Tylko chcą doić z najemców 100 procent czynszów. To wporządku jest ?
  • KazikKazik 2020-03-27 17:39:50
    Bardzo dobrze Polskiemu społeczeństwu należy się wsparcie
  • Szymon 2020-03-27 17:44:34
    Niestety współpraca firm z dyrektorami galerii nie jest takie proste . Nie idą na rękę najemcom . Galerie handlowe stać na takie posunięcie , my też proponowaliśmy rozmowy jeśli chodzi o obniżkę czynszu , jedyne co słyszeliśmy to iż musimy zapłacić 100 procent i za zaległości w czynszu będą naliczane odsetki . Bardzo dużo najemców nie prowadzi sprzedaży internetowej i nie mają za co żyć . To z czego mają płacić ?
  • MO 2020-03-27 21:00:37
    Spokojnie, za kilka miesięcy Narodowy Koncern Handlowy przejmie te galerie za 1 PLN. No i będziemy mieli pierwszy REIT/FINN...
  • Mario 2020-03-28 14:48:15
    Jak galerie.nie wezmą czynszu teraz to za 3 msc.jak ktoś będzie chciał podpisać nową umowę to dostanie ofertę czynsz obecny x 2
    • Najwmca 2020-04-08 10:24:32
      Raczej nie będzie chętnych ...
  • Piotr 2020-03-29 15:55:11
    Znam galerie dobrze, nie mają dla przedsiębiorców żadnych skrupułów. Jeżeli państwo nie powstrzyma tych chciwych hien doprowadzą swojego żywiciela do upadłości a potem przejmą resztę jego majątku.