PARTNERZY PORTALU


Upadłość firmy Domex oznacza duże straty dla całego rynku

  • Autor: Puls Biznesu
  • Dodano: 28 kwi 2014 09:09

Nawet 250 mln złotych - tyle będzie kosztowała firmy ubezpieczeniowe upadłość firmy Domex, właściciela sieci Avans. To jednak nie wszystko, firma zadłużona na prawie 500 mln złotych może pociągnąć za sobą wielu dostawców, a nawet inne sieci z branży elektronicznej - donosi Puls Biznesu.

  • Autor: Puls Biznesu
  • Dodano: 28 kwi 2014 09:09

Według informacji, jakie uzyskał Puls Biznesu, wniosek o upadłość spółki wynika przede wszystkim z zakwestionowania przez urząd skarbowy około 60 mln złotych zwrotu podatku VAT. Sama firma jest zadłużona u producentów i dostawców na około 220 mln złotych. W trudnej sytuacji Domeksowi pomocy nie udzieliły banki, a ubezpieczyciele zmniejszyli limity na polisach kredytów kupieckich.

Upadłość firmy może jednak przynieść ubezpieczycielom poważne straty. Obecnie szacowane są one na nawet 250 mln złotych, gdzie 200 mln złotych prawdopodobnie trafi do kontrahentów spółki Domex. Firmy ubezpieczeniowe stracą nie tylko na samych odszkodowaniach, ale również na mniejszych przychodach wynikających ze skali upadłości i utraty składek.

Problemy Domeksu mogą także negatywnie wpłynąć na inne firmy z branży. Ubezpieczyciele mogą bowiem szykować podwyżki stawek z tej branży. Pod znakiem zapytania stoi także przyszłość producentów elektroniki współpracujących z siecią Avans.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (7)

  • Ramona 2014-04-29 16:28:16
    pierwesza!!! hehehehe
  • Rozmaryn 2014-04-30 07:42:32
    Hehe drugie poludnie!!!!
  • Syndykt 2014-04-30 07:44:46
    Co strona to inna wysokosc dlugu. Co latwiej sie zaokragla? Od wczoraj urosl juz o 60 mln zl? Bzdury poszecie!!! Radze zetelniejsze zrodlo informacji
  • Maciej 2014-05-01 19:28:35
    Prawie 440 mln zadłużenia. To fakyczna kwota. Wiem, bo pracuję w Avansie i współpracuję z regionalnym na tyle, aby mieć taką informację
  • guldi 2014-05-03 02:02:39
    Ale to nie jest media expert?
  • bejbea 2014-05-03 02:27:26
    Nie, Media Expert ma sie dobrze, a Avans bez sensu się od nich odłączył i teraz za to płaci wysoką cenę.
  • barbara kwiecień 2014-08-11 18:12:37
    a co z gwarancjami na produkty firmy domeks