• Kazar to polska firma założona w 1996 roku w Przemyślu. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą obuwia i galanterii skórzanej. 
  • Właściciel firmy jest jednym z inicjatorów nowopowstałego centrum pomocy dla uchodźców. Obiekt zlokalizowano w Przemyślu, w sąsiedztwie głównej siedziby Kazar.
  • Firma oferuje też inną pomoc poszkodowanym w wyniku rosyjskiej napaści Ukraińcom. Chodzi m.in. o wsparcie psychologiczne i finansowe.

Centrum pomocy humanitarnej i centrum logistyczne zlokalizowano przy ulicy Lwowskiej w Przemyślu z inicjatywy prezydenta Wojciecha Bakuna oraz właściciela firmy Kazar Artura Kazienko. Placówka o powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych została przygotowana w budynku, w którym kiedyś znajdował się hipermarket. Zapewniono tym samym nawet 300 miejsc noclegowych.

Właściciel firmy Kazar: Zapewnimy uchodźcom najlepsze możliwe warunki

W centrum trwają aktualnie ostatnie prace przygotowawcze. Placówka koordynuje także dystrybucję zebranych darów. Tuż przy obiekcie stanął również ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, który oferuje pomoc pediatryczną dla uchodźców.

– Za mną stoją właściciele największych firm w Polsce, którzy już zadeklarowali swoje wsparcie dla tej inicjatywy. Jestem pewien, że będziemy w stanie przygotować to centrum w sposób perfekcyjny i zapewnić uchodźcom warunki na miarę możliwości tego obiektu – mówi Artur Kazienko, właściciel firmy Kazar.

Kazar oferuje pomoc w wielu obszarach

Kazar, którego siedziba znajduje się zaledwie 10 km od granicy z Ukrainą, oferuje potrzebującym również pomoc finansową, psychologiczną oraz prawną. W niesienie wsparcia wschodnim sąsiadom zaangażowali się pracownicy firmy, a niektórzy z nich zostali oddelegowani do pomocy uchodźcom również w godzinach pracy. Rodzimy producent przekazuje także potrzebującym obuwie – zarówno osobom przebywającym po stronie polskiej, jak i ukraińskiej. 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl