"Wg naszych szacunków wstępne dane sprzedażowe w Polsce wskazują, że rezultaty za II kw. 2012 okazały się bardziej pesymistyczne niż nasze wcześniejsze obniżone już oczekiwania. Wszystkie trzy miesiące kwiecień, maj i czerwiec zanotowały spadek sprzedaży wolumenowej r/r" - czytamy w raporcie poświęconym spółce Cinema City.

"W okresie weekendowym najsłabszym okresem w ujęciu r/r okazał się maj 2012 i szacujemy, że sprzedaż wolumenowa mogła być mniejsza aż o ok. 30 proc. W czerwcu zakładamy, że sprzedaż skurczyła się o ponad 20 proc. r/r. Relatywnie najlepiej wyglądał kwiecień ze spadkiem o niespełna 10 proc. r/r. Tym samym zakładamy, że w całym II kw. 12 krajowy rynek filmowy spadł o ponad 20 proc. r/r" - napisano w raporcie.

Analitycy zaznaczają, że wartościowy spadek rynku mógł być jeszcze większy, że względu na spadek udziałów filmów w formacie 3D w Box Office.

"Zwracamy uwagę, że w II kwartale 2011 w Polsce w pierwszej piątce najpopularniejszych tytułów były aż cztery pozycje 3D. W II kwartale 2012 w pierwszej piątce jest tylko jedna pozycja 3D (The Avengers). Szacujemy, że ogółem udział sprzedaży biletów na tytuły 3D w ogóle sprzedaży spadł o niemal połowę" - zaznaczają analitycy. Bilety na filmy w 3D są droższe

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl