Ogólnopolski Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, realizowany przez Wielkopolskie Centrum Onkologii, to odpowiedź na znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory głowy i szyi. 5 lipca w Avenidzie koordynatorzy Projektu będą zachęcać do udziału w bezpłatnych badaniach oraz edukować w zakresie profilaktyki.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć tę akcję edukacyjną. Promując zdrowy styl życia chcemy zwrócić uwagę naszych klientów na to, jak ważne są regularne badania profilaktyczne. Dlatego też zależy nam, aby informacja o nich dotarła do jak największej liczby osób – mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań.

Do Programu mogą przystąpić nie tylko mieszkańcy Poznania w wieku 40-65 lat, ale również osoby zamieszkujące województwo wielkopolskie, lubuskie i zachodniopomorskie, które zaobserwowały u siebie charakterystyczne objawy laryngologiczne, m.in. takie jak: pieczenie języka, czerwone lub białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, problemy z przełykaniem. Z badań mogą skorzystać również osoby znajdujące się w grupie podniesionego ryzyka – palacze, nadużywający alkoholu, narażeni na zakażenie wirusem HPV, a także osoby genetycznie obciążone, które miały przypadki zachorowalności na nowotwory głowy i szyi w rodzinie.

Badania profilaktyczne zapewniają wczesną wykrywalność i szybkie wdrożenie leczenia, a co za tym idzie – możliwość powrotu do zdrowia. Z uwagi na to, jak ważny w terapii jest czas, największą zaletą badań realizowanych w ramach Programu jest krótki czas oczekiwania na wizytę i brak konieczności posiadania skierowania. Projekt wpisuje się również w politykę European Head and Neck Society, którego prezydentem jest prof. Wojciech Golusiński – autor Projektu.

5 lipca w Avenidzie Poznań na poziomie +1 powstanie stoisko promujące, w którym klienci będą mogli skorzystać z informacji na temat Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi oraz rejestracji na badania. Z Programu można skorzystać do sierpnia 2020 roku.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl