PARTNERZY PORTALU

Wittchen łączy siły, aby racjonalizować koszty

Wittchen łączy siły, aby racjonalizować koszty
Fotolia
  • Autor: propertynews.p
  • Dodano: 31 sty 2018 17:11

Zarząd spółki Wittchen SA poinformował, że w dniu 31 stycznia 2018 r. podjął uchwałę o zamiarze połączenia ze spółką zależną JR Wittchen Premium. Połączenia podyktowane jest realizacją strategii Wittchen SA oraz względami ekonomicznymi.

  • Autor: propertynews.p
  • Dodano: 31 sty 2018 17:11

Połączenie spółek odbędzie się przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej czyli JR Wittchen Premium na spółkę przejmującą Wittchen SA.

Mając na uwadze fakt, że Wittchen SA planuje przejąć swoją jednoosobową spółkę zależną, w której posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym i 100 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników spółki przejmowanej, połączenie nastąpi na podstawie art. 515 § 1 KSH bez zmiany statutu spółki oraz bez podwyższenia kapitału zakładowego - napisano w komunikacie.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spółka przejmowana zostanie rozwiązana, bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego, w dniu wykreślenia z rejestru.
 
Wittchen SA specjalizuje się w sprzedaży detalicznej obuwia i wyrobów skórzanych, prowadząc sieć sklepów, a przedmiotem działalności spółki przejmowanej jest działalność związana z udostępnianiem pracowników.

- Połączenie przeprowadzane jest w związku z zakończeniem unifikacji procesów sprzedażowych w lokalizacjach prowadzonych poprzednio pod marką Wittchen oraz pod marką VIP Collection oraz w związku z działaniami prowadzącymi do integracji procesów logistycznych i sprzedażowych wspierających rozwój zagraniczny w Wittchen SA.Dzięki planowanemu połączeniu uproszczeniu ulegnie struktura organizacyjna Grupy Kapitałowej spółki oraz zwiększy się jej efektywności działania. Połączenie spowoduje w szczególności integrację przedsiębiorstw spółek i prowadzonej przez nie działalności, co z kolei ułatwi proces zarządzania Grupą Kapitałową Wittchen S.A., w tym ograniczy koszty zarządzania, koszty administracyjne i operacyjne związane z funkcjonowaniem dwóch odrębnych osób prawnych - napisano w komunikacie.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.21.70
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!