• Cineworld jest m.in. właścicielem Cinema City Poland.
  • Cineworld jest drugą największą siecią kinową na świecie (po AMC Entertainment) obejmującą 9 518 sal w 790 kinach.
  • W Polsce Cinema City to 34 kina w 20 miastach.
  • Firma Cineworld działa w 10 krajach, w tym w Polsce i zatrudnia ponad 28 tys. osób.

W piątek rano The Wall Street Journal poinformował, że Cineworld przygotowuje się do ogłoszenia upadłości, co ma nastąpić w ciągu kilku tygodni. Spowodowało to mocną przecenę akcji spółki.

Firma jest już w trakcie rozmów z prawnikami z Kirkland i Ellis LLP oraz konsultantami z AlixPartners.

Pandemia osłabiła branżę kinową

Cineworld zmaga się z odbudową frekwencji po pandemii. Firma podała, że pomimo stopniowego ożywienia frekwencji w kinach od zeszłego roku, liczba klientów w kinach jest poniżej oczekiwań - podały media.

W raporcie za 2021 rok Cineworld podał następujące przychody:

Cinema City - wielki najemca centrów handlowych

Cineworld jest m.in. właścicielem Cinema City Poland. W Polsce Cinema City jest operatorem 34 kin w 20 miastach. Większość znajduje się w centrach handlowych. Wśród najnowszych lokalizacji zapowiedziano Cinema City w centrum handlowym Zielone Tarasy w Elblągu, którego otwarcie planowane jest w 2022 roku.

Cineworld  jest drugą największą siecią kinową na świecie obejmującą 9 518 sal w 790 kinach.

Cineworld działa w 10 krajach - w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Polsce, Irlandii, Izraelu, Czechach, Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech i na Słowacji. Rocznie organizuje 14,5 miliona projekcji filmowych, które wyświetlane są ponad 300 milionom widzów.

Czy chcemy chodzić do kina tak chętnie jak kiedyś?

Branżę kinową mocno osłabiła pandemia. Nie bez znaczenia dla jej kondycji pozostaje także rosnąca popularność platform streamingowych jak Netflix czy HBO GO.

Ostatnio informowaliśmy o wynikach polskiej sieci kin - Helios. Jej właściciel podał, że kina sieci Helios odżyły po pandemicznym uśpieniu.

Intensywnie odbudowująca się po pandemii działalność kinowa wpłynęła na najlepszy pod względem wpływów z kin Helios II kwartał w historii Grupy Agora, która jest ich właścicielem.

 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl