• Centrum Arkády Pankrác zostało otwarte w 2008 roku.
  • Jest to nowoczesna galeria handlowa o powierzchni najmu brutto wynoszącej 38 700 mkw. dla powierzchni handlowej oraz 1 030 mkw. dla powierzchni biurowej.
  • Obecnie jego komercjalizacja wynosi 96 proc.

Transakcja została sfinansowana zabezpieczonym kredytem w wysokości 112 mln EUR, uzyskanym od UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, o pięcioletnim okresie kredytowania. Pozostała część środków z kredytu zostanie przez Spółkę wykorzystana na spłatę dotychczasowego zadłużenia.

Biorąc pod uwagę, że w 2015 roku spółka nabyła 75% udziałów w obiekcie, dzięki obecnej akwizycji nastąpiła konsolidacja własności w rękach G City Europe, która posiada po transakcji 100 proc. udziałów w centrum.

Centrum Arkády Pankrác zostało otwarte w 2008 roku. Jest to nowoczesna galeria handlowa o powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 38 700 mkw. dla powierzchni handlowej oraz 1 030 mkw. dla powierzchni biurowej, wraz z parkingiem na ok. 1 100 samochodów.

 

Centrum posiada ugruntowaną pozycję jako jedna z głównych galerii handlowych Pragi - obecnie jego komercjalizacja wynosi 96 proc. Obiekt zlokalizowany jest tuż obok stacji metra, a w niedługim czasie skorzysta ze stacji przesiadkowej otwieranej na drugiej linii metra, gdy zakończy się jej budowa.

W ramach transakcji nabyto również przyległą działkę o powierzchni 5 400 mkw. posiadającą prawa do zabudowy umożliwiające realizację inwestycji o całkowitej powierzchni 22 500 mkw. - poinformowała G City Europe.

Zarządcą centrum nadal pozostanie ECE Projektmanagement Praha s.r.o.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl