Steinhoff to międzynarodowy holding zarządzający około 12.000 sklepami o łącznej powierzchni sprzedaży 9 mln mkw., w ponad 30 krajach. Do jego marek należą m.in. takie sieci jak: abra, Conforama, Harveys, Bensons for Beds, Poundland/Dealz. W grupie znajduje się także spółka Pepkor Europe, właściciel między innymi obecnej w Polsce marki Pepco. W naszym kraju zadebiutowała niedawno sieć Dealz, która w tym roku chce w Polsce mieć 20 sklepów.

Przypomnijmy, w grudniu 2017 r. stwierdzono nieprawidłowości w księgach finansowych Steinhoff (większość prawdopodobnie dotyczy biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej). Od tamtej pory grupa walczy o przetrwanie, a akcje giganta spadły o ponad 95 procent.

Jak informował niedawno serwis pb.pl, południowoafrykański biznesmen Christo Wiese pozwał spółkę Steinhoff o 5 mld USD. Wiese do niedawna był członkiem rady nadzorczej i największym akcjonariuszem Steinhoff. W grudniu, po ujawnieniu nieprawidłowości księgowych i załamaniu kursu jej akcji, zrezygnował ze stanowiska szefa rady.

PWłaściciel Pepco i Abry walczy o przetrwanie. Wkrótce spotkanie z pożyczkodawcami

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl