Dlaczego zaciekle nie lubicie porównań do kontenerów? 

Krzysztof Kozak, dyrektor zarządzający produkującej prefabrykowane obiekty modułowe Boxhome: Uciekamy od tych skojarzeń, bo się źle kojarzą z propozycjami mieszkań dla uchodźców lub dla bezdomnych. Tymczasem moduły mają tyko formę podobną do kontenerów – są prostopadłą konstrukcją samonośną. Nasze moduły są zindywidualizowane, mają różną szerokość i wysokość. Owszem, są pewne ograniczenia jeśli chodzi o łuki czy krągłości. Jednak moduły idealnie wpisują się architektoniczny trend powrotu do modernizmu. Na rynku budowlanym króluje minimalizm, więc proste bryły są szalenie popularne. W tej prostocie tkwi magia i siła. Bardzo ładnie się ta forma komponuje z dużymi przeszkleniami czy otwarciem na ogród. Nasze gusta się zmieniają – także prywatnie lubimy proste kąty i płaskie dachy. Biały domek z czerwonym skośnym domem to już przeszłość.

Więcej w wywiadzie:

Hotele, akademiki, a może retail? Który sektor nieruchomości komercyjnych najlepiej się nadaje do budownictwa modułowego?

• Która metoda jest tańsza - tradycyjna czy modułowa?

System modułowy ze szkieletem drewnianym jest zapewne bardziej ekologiczny, ale czy w Polsce mamy odpowiedni, certyfikowany budulec?

O budownictwie modułowym oraz budynkach zeroenergetycznych, efektywności energetycznej i energii odnawialnej w budownictwie i innych technologiach budowlanych przyszłości będziemy rozmawiać w trakcie 4 Buildings - nowego wydarzenia Grupy PTWP, zaplanowanego w dniach 15-17 listopada w MCK w Katowicach, na które już dziś zapraszamy: www.4buildings.pl.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL