PARTNERZY PORTALU

Zakupy Polaków. Za co jesteśmy w stanie płacić więcej?

Zakupy Polaków. Za co jesteśmy w stanie płacić więcej?
Fot. Shutterstock
  • Autor: www.portalspozywczy.pl
  • Dodano: 11 paź 2017 12:05

Jak wynika z badania „Decyzje zakupowe Polaków” przeprowadzonego przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego dla Polaków podczas zakupów najważniejsza jest jakość i to za nią ponad 80 proc. badanych deklaruje zapłacić więcej. Kryterium stosowanym zaraz po niej jest cena, a następnie pochodzenie produktu.

Na jakość wskazuje 73 proc. badanych jako na główny czynnik decyzyjny przy wyborze produktu. Dla blisko 65 proc. Polaków ważnym kryterium jest także cena produktu, a dla blisko 40 proc. kraj jego pochodzenia. Niemal 9 na 10 badanych jest skłonnych zapłacić wyższą cenę za produkt wysokiej jakości.

Ponad 80 proc. respondentów zapytanych, czy podczas codziennych zakupów zwraca uwagę na kraj pochodzenia produktu, deklaruje, że tak. Ponadto 90 proc. twierdzi, że mając możliwość wyboru, należy kupować produkty polskiego pochodzenia. 8 na 10 konsumentów spotkało się na produktach z Godłem "Teraz Polska", zwłaszcza (ale nie tylko) na produktach spożywczych i budowlanych.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według 98 proc. badanych Godło „Teraz Polska” wiąże się z polskim pochodzeniem produktu, a według ponad 96 proc. z jego stabilną jakością. Dla 94 proc. respondentów Godło ma wpływ na rozpoznawalność produktu, a dla blisko 70 proc. wiąże się z prestiżem. Ponad 90 proc. badanych twierdzi, że znak ten jest dobrym sposobem na oznaczenie wysokiej jakości polskich produktów i usług.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • przedsiębiorca 2017-10-12 17:26:00
    Niestety słowo \"deklaruje\", jest tutaj kluczowe. Od deklaracji do faktycznego wyboru droga jest daleka. Wg mnie faktycznie wybierana jest cena następnie cena i potem cena. Zaraz po niej jest jakość i na końcu (i to tylko dla świadomych konsumentów) jest pochodzenie produktu. W rozmowach z klientami podkreślają oni zawsze, że jakość jest czynnikiem kluczowym i że wiedzą, że ona najczęściej kosztuje, ale i tak kupują towar/produkt tani lub najtańszy ;)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.204.56.185
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!