PARTNERZY PORTALU
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl


ZPPOHiP: przedsiębiorcy nie potrzebują ingerencji państwa w ustalaniu zasad współpracy

ZPPOHiP: przedsiębiorcy nie potrzebują ingerencji państwa w ustalaniu zasad współpracy
fot. Shutterstock
  • Autor: propertynews.pl
  • Dodano: 17 kwi 2020 15:42

Związek Pracodawców Polskich Obiektów Handlowych i Partnerów (ZPPOHiP) poinformował, że pracuje nad konkretnymi rozwiązaniami, które po zakończeniu epidemii COVID-1, pozwolą rozpocząć działalność zarówno galeriom jak i ich najemcom.

  • Autor: propertynews.pl
  • Dodano: 17 kwi 2020 15:42

- Jesteśmy przedsiębiorcami, którzy od wielu lat tworzą rynek galerii handlowych w Polsce – mówi Rafał Sonik, właściciel Gemini Holding, prezes ZPPOHIP. – Obecnie pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które pozwolą nam oraz naszym najważniejszym partnerom biznesowym: najemcom, rozpocząć działalność po epidemii. Analizując dotychczasowe wyniki finansowe oraz obecną sytuację na rynku, jesteśmy w stanie ustalić realne warunki współpracy pomiędzy wynajmującymi i najemcami, dzięki którym ograniczymy negatywny wpływ koronawirusa na naszą działalność i tym samym na sytuację gospodarczą Polski - zapewnia Sonik.

Członkowie ZPPOHIP podkreślają, że przedsiębiorcy nie potrzebują ingerencji państwa w ustalaniu zasad współpracy pomiędzy nimi. Wymaga to indywidualnego podejścia, ponieważ dotyczy różnych obiektów, branż i konkretnych uwarunkowań działalności sklepu czy punktu usługowego. "To biznes oparty na mocnej współpracy i zależnościach. Nie ma najemców bez wynajmujących i nie ma wynajmujących bez najemców. W obliczu kryzysu wynajmujący chcą wziąć na siebie odpowiedzialność i wypracować reguły działania, które pozwolą jak najszybciej ponownie rozpędzić machinę handlu w Polsce - napisano w komunikacie."

Aby machina nabrała odpowiedniego rozbiegu, niezbędna jest pomoc państwa. Członkowie ZPPOHIP zapewniają, że budują dialog z rządem, którego celem będzie symetryczne wsparcie wszystkich uczestników rynku handlowego. "Galerie handlowe to sprawnie działające organizmy, które funkcjonują w oparciu o współpracę wielu firm z różnych branż. Rynek ten tworzy kilkaset tysięcy miejsc pracy, które muszą być utrzymane - czytamy dalej."

- Dotychczasowe zapisy tarczy antykryzysowej pomogą zachować część miejsc pracy w handlu, ale skala naszej działalności wymaga dodatkowych regulacji prawnych - mówi Ewa Bobkowska, wiceprezes firmy PA. NOVA oraz wiceprezes ZPPOHIP. – Jako aktywni przedsiębiorcy obawiamy się, że nie uda nam się zachować płynności finansowej i będzie to groźne dla całego rynku. Antidotum jest wsparcie ze strony rządu, które zostanie przez nas zwrócone w postaci przyszłych podatków i opłat na rzecz państwa polskiego - dodaje.

Wśród założycieli Związku Pracodawców Polskich Obiektów Handlowych i Partnerów są firmy: Gemini Holding, CD Locum, Dekada SA, ECC Real Estate, Erapark Handlowy, Galeria Rynek, Hosso, Karuzela, Mallson Polska, Manhattan, Maxim Dom Handlowy, Multibox, Napollo, NGI, Panel Serwis, P.A. NOVA SA, Piast Group, Project Pruszkow Sp. z o.o., Rank Progress SA, Retail Concept, RWS Investment Group, Stec s.j.

ZPPOHiP jest jednym z inicjatorów powstania i częścią GRUPY 305, która zrzesza zarówno polskich, jak i zagranicznych właścicieli kilkuset centrów handlowych w Polsce. Obie organizacje prezentują wspólne postulaty i cele – chodzi o szybkie odbudowanie polskiego handlu i usług po epidemii w ramach porozumienia wszystkich uczestników rynku.

ZPPOHiP i GRUPA 305 mają charakter otwarty i zapraszają do współpracy wszystkich, którzy chcą skutecznie wspomagać rynek handlowy w Polsce.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (13)

  • 2% oferta pożyczki 2020-04-19 09:24:41
    Dzień dobry, Aby przedstawić się poprawnie, jestem prywatnym pożyczkodawcą pani Chinty Morgan. Udzielam pożyczki w wysokości 2% rocznie. Ta oferta finansowa jest na wyciągnięcie ręki, złóż wniosek już dziś i otrzymaj szybką pożyczkę. Istnieje wiele możliwości ubiegania się o pomoc finansową we wszystkich miejscach i nadal nie można ich otrzymać. Ale ta szansa finansowa jest na wyciągnięcie ręki, dlatego nie możesz pozwolić sobie na przegapienie tej okazji. Ta usługa jest przeznaczona zarówno dla osób fizycznych, firm, biznesmenów, jak i kobiet. Kwota pożyczki mieści się w przedziale od 5000 $ do 500 000 000 $ lub dowolną inną kwotę, aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt whatsapp:+1(267)527-4293,mailowy:cynthiamorganfunding@gmail.com Pełna nazwa ............................................... Osobisty numer telefonu ............................ Kraj .............................................. Adres ...................................... Stan .............................. Wiek ... .......................................... Czy kontaktowałeś się wcześniej? ..................... .. Stan cywilny .......................................... Kwota pożyczki wymagana jako pożyczka ....... .............................. Termin pożyczki .................. ............... Zawód .................................. Miesięczny przychód .............................. Z przyjemnością wysyłam szybką odpowiedź, pozdrowienia whatsapp:+1(267)527-4293 E-mail: cynthiamorganfunding@gmail.com
  • credit union 2020-04-20 04:28:13
    Dzień dobry wszystkim, jestem Pan, Frank Moss, prywatny pożyczkodawca, który daje pożyczki na całe życie do spłaty rachunków osobistych i długów i założyć własną firmę do prywatnych firm i osób prywatnych w stawka 3%. Skontaktuj się z nami już dziś przez e-mail: starlinkcreditunion@usa.com WNIOSEK O POŻYCZKĘ: Imię: Płeć: Kraj: Stan: Adres: Numer telefonu: Zawód: Potrzebna kwota: Czas trwania pożyczki: Czy aplikowałeś wcześniej? E-mail: stopa procentowa 3% rocznie. E-mail: starlinkcreditunion@usa.com WhatsApp: + 209-435-8283
  • BIL DUPONT 2020-07-03 03:57:49
    Szybka i poważna oferta pożyczki Witam, proszę państwa, jesteśmy osobami, które oferują pożyczkę każdemu, kto potrzebuje pożyczki, aby rozwiązać inny problem. Oferujemy od 1 000 do 10 000 000 EUR z oprocentowaniem 2%. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami przez e-mail: bildupont@seznam.cz
  • roller 2020-07-12 23:59:42
    Obracím se na celou Českou republiku, na ty, kdo hledají upřímnou a velmi čestnou osobu, která ti může poskytnout spolehlivou půjčku v maximální lhůtě 24 hodin bez obav a bez protokolu, jsem ti k dispozici Abych vám mohl vyhovět, začíná moje nabídka půjčky od 30.000 Kč do 30.000.000 Kč při úrokové sazbě 3%. Můžete ji splatit (12 - 300 měsíců). Představuji vám své oblasti pomoci. - Finanční pomoc, - Půjčka okamžitě, - Nebankovní půjčka, - Půjčka na konsolidaci, - Půjčka na vaše projekty, - Půjčka na podporu rodiny, - Půjčka na školení vašich dětí. - Půjčka pro vaše potřeby. Dostanete úvěr ve vší upřímnosti a rychle do 24 hodin, váš úvěr vám bude poskytnut bankovním převodem úspěšně a bez jakéhokoli protokolu, vy, kdo to potřebuje, naléhavě. Žádáme vás, abyste nás kontaktovali , tady jsou naše kontakty: E-mail: rollerovadominika@seznam.cz Čekáme na vaše požadavky, abychom vás uspokojili
  • roller 2020-07-13 00:00:01
    Obracím se na celou Českou republiku, na ty, kdo hledají upřímnou a velmi čestnou osobu, která ti může poskytnout spolehlivou půjčku v maximální lhůtě 24 hodin bez obav a bez protokolu, jsem ti k dispozici Abych vám mohl vyhovět, začíná moje nabídka půjčky od 30.000 Kč do 30.000.000 Kč při úrokové sazbě 3%. Můžete ji splatit (12 - 300 měsíců). Představuji vám své oblasti pomoci. - Finanční pomoc, - Půjčka okamžitě, - Nebankovní půjčka, - Půjčka na konsolidaci, - Půjčka na vaše projekty, - Půjčka na podporu rodiny, - Půjčka na školení vašich dětí. - Půjčka pro vaše potřeby. Dostanete úvěr ve vší upřímnosti a rychle do 24 hodin, váš úvěr vám bude poskytnut bankovním převodem úspěšně a bez jakéhokoli protokolu, vy, kdo to potřebuje, naléhavě. Žádáme vás, abyste nás kontaktovali , tady jsou naše kontakty: E-mail: rollerovadominika@seznam.cz Čekáme na vaše požadavky, abychom vás uspokojili
  • marek 2020-07-18 23:30:33
    Jsem partnerem mnoha bank a ve svých bankách mám spoustu kapitálu. Potrebujete pujcky mezi jednotlivci, abyste mohli celit financním potížím, a konecne se dostat ze slepého streva vytvoreného bankami se zamítnutím vašich souboru. Jsme skupina financních odborníku, kterí vám pomohou s cástkou, kterou potrebujete, a za podmínek, které vám usnadní život. Poskytujeme pujcky od 1 mesíce do 30 let a poskytujeme 2 000 až 10 000 000 CZK. Naše úroková sazba je 2% rocne, zde jsou oblasti, kde vám mužeme pomoci: * Financní * Hypotecní úver * Investicní pujcka * Auto pujcka * Konsolidacní dluh * Úhrada kreditu * Osobní pujcka * Jste zaregistrováni * Banky zakazujte a nemáte laskavost bank nebo spíše máte projekt a musíte,* kontaktovat me a já vám pomužu. E-mail: freeloanservice069@gmail.com
  • marek 2020-07-18 23:30:58
    Jsem partnerem mnoha bank a ve svých bankách mám spoustu kapitálu. Potrebujete pujcky mezi jednotlivci, abyste mohli celit financním potížím, a konecne se dostat ze slepého streva vytvoreného bankami se zamítnutím vašich souboru. Jsme skupina financních odborníku, kterí vám pomohou s cástkou, kterou potrebujete, a za podmínek, které vám usnadní život. Poskytujeme pujcky od 1 mesíce do 30 let a poskytujeme 2 000 až 10 000 000 CZK. Naše úroková sazba je 2% rocne, zde jsou oblasti, kde vám mužeme pomoci: * Financní * Hypotecní úver * Investicní pujcka * Auto pujcka * Konsolidacní dluh * Úhrada kreditu * Osobní pujcka * Jste zaregistrováni * Banky zakazujte a nemáte laskavost bank nebo spíše máte projekt a musíte,* kontaktovat me a já vám pomužu. E-mail: freeloanservice069@gmail.com
  • Dean Thomas 2020-07-22 14:29:36
    Dear Sir, We are broker firm in London-UK, we have direct Provider of BG/SBLC specifically for Lease and purchase, The provider is tested and trusted. We have been dealing with the company for paste 20 years. Interested Agent/Lessee should contact us. Email: longmornprojectsfinance@gmail.com Skype ID: longmornprojectsfinance@hotmail.com whatsapp Number:+1(330)333-0498 Best Regard Dean Thomas.
  • Dean Thomas 2020-07-22 14:30:23
    Dear Sir, We are broker firm in London-UK, we have direct Provider of BG/SBLC specifically for Lease and purchase, The provider is tested and trusted. We have been dealing with the company for paste 20 years. Interested Agent/Lessee should contact us. Email: longmornprojectsfinance@gmail.com Skype ID: longmornprojectsfinance@hotmail.com whatsapp Number:+1(330)333-0498 Best Regard Dean Thomas.
  • John Tim 2020-07-31 21:16:41
    We have a direct genuine provider for BG/SBLC specifically for lease, at leasing price of 4+2 of face value, Issuance by HSBC London/Hong Kong or any other AA rated Bank in Europe, Middle East or USA. Contact : Mr. DARREN C CHENG Email: Darrencraig002@gmail.com skype : keatcheng2@gmail.com Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved. All inquires to Mr. Darren should include the following minimum information so I can quickly address your needs: Complete contact information: What exactly do you need? How long do you need it for? Are you a principal borrower or a broker? Contact me for more details. Whatsapp: +19733700521