Długoterminowe możliwości rozwoju nie zniknęły


Długoterminowe możliwości rozwoju nie zniknęły - wynika z raportu banku UBS dotyczącego inwestycji na rynkach wschodzących. Zdaniem UBS globalna gospodarka odrodzi się mimo trudności wynikających m.in. z opóźnień dostaw szczepionek.
Według UBS oprócz opóźnień w dostawach szczepionek utrudnienia w odradzaniu się globalnej gospodarki mogą spowodować również pojawiające się mutacje koronawirusa.
Zdaniem ekspertów ubiegły rok dowiódł, że gospodarki posiadają duże możliwości adaptacyjne i podczas drugiej fali pandemii poradziły sobie znacznie lepiej, niż przy jej pierwszym uderzeniu. Z pandemią całkiem pomyślnie poradziły sobie Chiny, odnotowując wzrosty w swojej gospodarce już w ubiegłym roku. Perspektywy wzrostu są korzystne również dla innych azjatyckich gospodarek - łączą się tam bowiem obecność innowacyjnych przedsiębiorstw z rozwijających się sektorów oraz rynek coraz bardziej zamożnego konsumenta.
W regionie Europy Środkowej i Wschodniej czeska korona i polski złoty mogą w przyszłości zyskać na wartości, gdyż Europa ma szansę dzięki wprowadzeniu szczepionek jako jeden z pierwszych regionów osiągnąć wystarczającą ochronę, co przełoży się na uwolnienie gospodarki.
UBS wskazuje, że obecnie do najbardziej preferowanych aktywów dla globalnych portfeli należą akcje rynków wschodzących.

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.