PARTNERZY PORTALU

Echo Investment znów ma obligacje dla indywidualnych inwestorów

Echo Investment znów ma obligacje dla indywidualnych inwestorów
Echo Investment ma obligacje dla inwestorów indywidualnych. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 27 cze 2022 12:50

Echo Investment oferuje inwestorom indywidualnym obligacje o łącznej wartości do 40 mln zł.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 27 cze 2022 12:50
  • Czwarta w tym roku seria obligacji Echo Investment będzie oferowana od 27 czerwca do 7 lipca 2022 r.
  • Oprocentowanie obligacji serii N oparte jest na stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 4 proc. 
  • Termin zapadalności obligacji wyniesie cztery lata.

W 2022 r. Echo Investment z sukcesem uplasowało wśród inwestorów indywidualnych obligacje serii K, L i M o łącznej wartości 140 mln zł. Wszystkie wymienione oferty zakończyły się nadsubskrybcją. Od 27 czerwca do 7 lipca 2022 r. spółka oferuje inwestorom indywidualnym obligacje serii N, których oprocentowanie oparte jest na stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 4 proc. Termin zapadalności obligacji wyniesie 4 lata. Agentem oferującym jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Oddział – Biuro Maklerskie w Warszawie.

– Nasza grupa kapitałowa ma w budowie i przygotowaniu około 14 tys. mieszkań, około 6 tys. mieszkań na wynajem i kilkanaście biurowców. Znacząca część naszych działek jest przeznaczona na projekty wielofunkcyjne, które nazywamy „destinations” – miejsca, które przyciągają. Jako jedyny deweloper na polskim rynku mamy tak zdywersyfikowany biznes, co zapewnia nam stabilność. Pozyskane z obligacji pieniądze planujemy przeznaczyć na przyspieszenie dynamiki rozwoju biznesu. Strategicznie ważne jest dla nas zwiększanie skali działania w segmencie mieszkaniowym – zarówno w obszarze mieszkań na sprzedaż,  jak i mieszkań wynajem. To rynek o bardzo dużych perspektywach oraz ogromnym popycie – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment ds. finansowych.

Wartość aktywów Echo Investment na koniec pierwszego kwartału 2022 r. wyniosła około 6,7 mld zł. Znaczącą część stanowią aktywa mieszkaniowe. Od stycznia do marca 2022 roku Grupa wypracowała ponad 51 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej.

Spółka emituje obligacje dla inwestorów indywidualnych od 2014 r. Do tej pory uplasowała dłużne papiery wartościowe o łącznej wartości nominalnej ponad 773 mln zł, z czego 474 mln zł nadal jest przedmiotem obrotu na giełdzie, a pozostałe zostały wykupione w terminach zapadalności. Oferta obligacji serii N o łącznej wartości nominalnej do 40 mln zł będzie prowadzona na podstawie prospektu zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz późniejszych suplementów.

Prospekt wraz z suplementami i ewentualnymi komunikatami aktualizującymi przygotowany w związku z ofertą publiczną obligacji jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Echo Investment oraz ofercie publicznej obligacji w Polsce i został opublikowany na stronie internetowej Echo Investment (www.echo.com.pl), oraz dodatkowo, wyłącznie w celach informacyjnych, na stronie internetowej agenta oferującego - Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Oddział – Biuro Maklerskie w Warszawie.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.21.70
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!