Grupa Tauron szacuje, że miała w I kwartale 2023 roku 2.229 mln zł EBITDA i 988 mln zł zysku netto - podała spółka w komunikacie. Konsensus PAP Biznes zakładał 1.573,3 mln zł EBITDA i 721,3 mln zł zysku netto.

Modelowa marża rafineryjna PKN Orlen w kwietniu spadła do 11,7 USD z 18 USD w marcu - poinformował PKN Orlen na stronie internetowej. Dyferencjał zmniejszył się do 2,7 USD z 3,6 USD w marcu.

Cyfrowy Polsat oraz Polkomtel planują 16 maja dokonać przedterminowej spłaty 8,84 mld zł kredytów - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie.

Arctic Paper miał w pierwszym kwartale 2023 roku 107,9 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej - poinformował producent papieru graficznego i celulozy w komunikacie. Wynik jest lepszy od oczekiwań analityków, którzy liczyli na 95,1 mln zł zysku netto.

Kaufland, który ma w Polsce 240 marketów, chce utrzymać tempo ekspansji sieci - poinformował PAP Biznes Ryszard Wysokiński, szef departamentu relacji inwestorskich Kaufland Polska. Jego zdaniem, ten rok nie powinien być zły dla branży handlowej.

Zysk netto j.d. Ambry w trzecim kwartale roku obrotowego 2022/23 wyniósł 2,6 mln zł, w porównaniu do 0,5 mln zł straty przed rokiem. EBIT wzrósł do 6,9 mln zł z 1,1 mln zł w trzecim kwartale 2021/2022 - podała spółka w raporcie.

Wojas miał w kwietniu 2023 roku 27,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza spadek rdr o 2,9 proc. - podała obuwnicza spółka w komunikacie. Łącznie w okresie styczeń-kwiecień 2023 roku grupa odnotowała 103,8 mln zł przychodów, co oznacza wzrost rdr o 24 proc.

Grupa PKP Cargo szacuje, że odnotowała w I kwartale 2023 roku 104,2 mln zł zysku netto i 1.564 mln zł przychodów z tytułu umów z klientami - podała spółka w komunikacie.

Zarząd ZM Ropczyce rekomenduje wypłacenie 1,5 zł dywidendy na akcję, co z wypłaconą wcześniej zaliczką na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za 2022 rok w wysokości 1 zł na akcję, da łącznie 2,50 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Portfel zamówień grupy Elektrotim na 31 grudnia 2022 r. wynosił 558 mln zł, w tym 524 mln zł w samym Elektrotimie - poinformowali przedstawiciele spółki podczas konferencji. Elektrotim nie zamknął przeglądu opcji strategicznych i wskazał spółkę zależną Zeus jako aktywo przeznaczone do sprzedaży.

Mercator Medical pracuje nad odbudową rynku amerykańskiego i chce, by trafiała tam większość produkcji z fabryk w Tajlandii - poinformowali przedstawiciele spółki podczas wideokonferencji. W ich ocenie nie można mówić jeszcze o odbudowie marż, ale w dłuższej perspektywie branża ma potencjał do wzrostu.

Monnari pracuje nad poszerzeniem portfela marek, prowadzi w tej sprawie rozmowy. Firma nie planuje wypłaty dywidendy, ale chce kontynuować skup akcji - poinformowali przedstawiciele spółki.

Zarząd Energa podjął decyzję, iż zarekomenduje przeznaczenie zysku netto spółki za 2022 rok w wysokości 49,9 mln zł na podwyższenie kapitału zapasowego - podała spółka w komunikacie.

Zarząd CDA chce wypłacić z zysku netto za 2022 rok 1,55 zł dywidendy na akcję, co daje łącznie 15,9 mln zł dywidendy - poinformował operator serwisu VOD w komunikacie.

Urteste w ramach zakończonej oferty publicznej akcji serii E dokonało przydziału 269.389 sztuk akcji. Całkowita wartość oferty przekroczyła 29,6 mln zł brutto - podało Urteste w komunikacie. Spodziewany debiut Urteste na GPW nastąpi pod koniec maja.

W wezwaniu na akcje Kernel Holding ogłoszonym przez Namsen Limited zawarto transakcje, których przedmiotem było łącznie 30.248.449 akcji spółki - poinformował Trigon Dom Maklerski w komunikacie.

TenderHut chce w 2023 roku skupić się na dostosowaniu zasobów spółki do zmiennego rynku; nie zauważa spadku popytu w sektorze IT, ale widzi, że klienci starają się oszczędzać na usługach - poinformował na konferencji prasowej prezes TenderHut, Robert Strzelecki.

Rada nadzorcza Arctic Paper powołała od 29 maja na stanowisko członka zarządu i dyrektora finansowego Katarzynę Wojtkowiak - podała spółka w komunikacie.

Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica rekomenduje przeznaczenie 54,5 mln zł z zysku w 2022 roku na wypłatę dywidendy, co daje 3,95 zł na akcję - poinformowała Dębica w komunikacie.

Zarząd ZUE będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę 0,07 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Akcjonariusz XTB - XX ZW Investment Group, zamierza sprzedać w ofercie publicznej w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu 7 mln akcji spółki, stanowiących 5,96 proc. akcji i głosów na WZ - podało XTB w komunikacie.

 

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl