• Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował o 0,84 proc. i wyniósł 34.474,83 pkt.
  • S&P 500 na koniec dnia spadł o 0,77 proc. i wyniósł 4.370,36 pkt.
  • Nasdaq Composite stracił 1,17 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.316,93 pkt.

Inwestorzy przygotowują się na perspektywę wyższych stóp procentowych w USA. Z opublikowanego w środę protokołu z ostatniego posiedzenia Fed wynika, że większość jego członków obawia się, że inflacja może wymusić kolejne podwyżki stóp procentowych.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 239 tys. Oczekiwano 240 tys. wobec 250 tys. poprzednio, po korekcie z 248 tys.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o 3 pb. do 4,29 proc., najwyżej od października.

"Powodem wzrostu rentowności są mocne dane dotyczące popytu wewnętrznego w USA. Protokoły z lipcowego posiedzenia Fedu wydają się teraz przestarzałe, ponieważ mówią o stopniowym spowolnieniu gospodarki USA, ale kiedy spojrzy się na dane, nawet nie jesteśmy na początku okresu spowolnienia" - powiedział Samy Chaar, główny ekonomista Lombard Odier.

"Co ciekawe, zwykle gdy występuje zmienność wokół rentowności, to rynek próbuje wycenić wyższy poziom stopy funduszy federalnych. Teraz dzieje się tak, że rynek wycenia obniżki, choć raczej odkłada je na później. Poza tym wpływ wyższych rentowności jest standardowy: dolar, który jest dobrze wspierany, a akcje są pod presją" - dodał.

Akcje Walmart spadły 2,5 proc., mimo że przychody spółki w II kw. wyniosły 161,6 mld USD vs konsensus 159,76 mld USD.

Firma zajmująca się sieciami komputerowymi Cisco Systems zyskała 3,5 proc. dzięki lepszemu niż oczekiwano kwartalnemu raportowi finansowemu.

Wolfspeed spadł o 17 proc. po opublikowaniu kwartalnych wyników finansowych, które nie spełniły oczekiwań rynków.

"Rynek traci impet. Wyceny stają się coraz mniej ekstremalne i myślę, że wielu inwestorów nadal patrzy na czwarty kwartał jako na koniec recesji w wynikach spółek" - powiedział Sam Stovall, główny strateg inwestycyjny w CFRA Research. Stovall oczekuje, że indeks S&P 500 spadnie do poziomu 4.200 punktów do końca września.

Dolar osłabia się o 0,02 proc. wobec koszyka walut do 103,42 pkt.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na wrzesień są wyceniane po 80,13 USD za baryłkę, po wzroście o 0,95 proc., a październikowe futures na Brent rosną o 0,48 proc. do 83,85 USD/b.

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl