• Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował o 0,33 proc. i wyniósł 34.509,03 pkt. To najlepszy tydzień dla tego indeksu od marca.
  • S&P 500 na koniec dnia spadł o 0,1 proc. i wyniósł 4.505,42 pkt.
  • Nasdaq Composite stracił 0,18 proc. i zamknął sesję na poziomie 14.113,7 pkt.

Rynek reagował w ostatnich dniach wzrostami na dane o inflacji z USA, które mogą sugerować, że Fed wkrótce zakończy podwyżki stóp procentowych.

Inwestorzy kierują teraz uwagę na rozpoczęty właśnie sezon publikacji wyników kwartalnych.

W piątek swoje raporty za II kwartał opublikowało m.in. kilka banków.

JPMorgan Chase zyskał 0,6 proc. po tym, jak odnotował 67-proc. wzrost zysku, ponieważ zarobił więcej na odsetkach od pożyczkobiorców.

Kurs Wells Fargo spadł 0,3 proc. mimo odnotowania przez spółkę 57-proc. wzrostu kwartalnego zysku.

Akcje Citigroup potaniały 4 proc. Przychody Citigroup ze sprzedaży i tradingu w FICC wyniosły 3,53 mld USD wobec konsensusu 3,51 mld USD.

Kurs BlackRock spadł 1,6 proc. Największy na świecie zarządca aktywów zanotował spadek kwartalnych przychodów o 1,4 proc. w wyniku wpływu ruchów rynkowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy na średnie AUM.

Akcje UnitedHealth Group zyskały 7,2 proc. Firma odnotowała kwartalny zysk wyższy od szacunków analityków, ponieważ wydatki spółki okazały się niższe niż się obawiano.

Według danych Refinitiv opublikowanych na początku sezonu wyników, ogólne zyski spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 spadły w drugim kwartale o 6,4 proc.

Indeks sentymentu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, w lipcu wyniósł 72,6 pkt. wobec 64,4 pkt. miesiąc wcześniej. Analitycy prognozowali 65,5 pkt.

W czwartek członek zarządu Rezerwy Federalnej Christopher Waller powiedział, że nie jest gotowy, aby ogłosić zwycięstwo w sprawie inflacji i popiera jeszcze dwie podwyżki stóp procentowych o 25 punktów bazowych w tym roku.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na sierpień są wyceniane po 75,3 USD za baryłkę, po spadku o 2 proc., a wrześniowe futures na Brent spadają o 2 proc. do 79,8 USD/b.

Biura do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl