• B&B Hotels chcą stanowić rozsądny wybór dla gości, pracowników oraz inwestorów.
  • Już od jakiegoś czasu sieć B&B Hotels otwarcie mówi o swoich ambitnych planach rozwojowych związanych z Polską.
  • Nowa strategia i powiązane z nią cele dla naszego rynku tylko je potwierdzają.

B&B Hotels wraz z nową strategią wrzuca wyższy bieg.

W latach 2023 i 2024 będziemy wzmacniać struktury oraz intensyfikować nasze działania w zakresie oferty i rozwoju. Polska jest dla Grupy B&B Hotels jednym z sześciu największych rynków w Europie, licząc Francję, Niemcy, Włochy, Hiszpanię i Wielką Brytanię. W Polsce naszą ambicją jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w segmencie value-for-money – mówi Jakub Bilik, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu w B&B Hotels Polska. 

Jakub Bilik, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu w B&B HOTELS Polska.
Jakub Bilik, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu w B&B HOTELS Polska.

Oznacza to, że w najbliższych latach możemy spodziewać się istotnego przyrostu liczby hoteli B&B Hotels w naszym kraju. 

Wielotorowa ścieżka wzrostu B&B Hotels

Sieć planuje rozwój w oparciu o długoterminowe umowy najmu w trzech kierunkach:

  • przejęcia hoteli, które wpisują się w naszą strategię, a nie mogą lub nie chcą kontynuować swojej działalności;
  • konwersje nieruchomości innych niż hotelowe;
  • nowe inwestycje we współpracy z deweloperami oraz inwestorami.

B&B Hotels chce aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłego krajobrazu polskich miast i zapewnić ofertę dla gości w każdym miejscu, do którego podróżują w celach biznesowych lub wypoczynkowych.

Jesteśmy otwarci na współpracę z partnerami z innych segmentów rynku nieruchomości jak np. centra handlowe lub inwestycje typu mixed-use. Poszukujemy również inwestorów, którzy posiadają lub zamierzają zakupić nieruchomość, w której byliby gotowi przygotować dla nas powierzchnię i wynająć nam ją długoterminowo – wyjaśnia Jakub Bilik.

Szersza oferta B&B Hotels

W ofercie poszczególnych hoteli mają pojawić się pokoje biznesowe i pokoje premium. Dodatkowo spółka B&B Hotels Polska planuje także rozszerzyć ofertę dostępną w lobby hoteli o dodatkowe produkty w sklepikach B&B Shop, ofertę napojów i posiłków oraz możliwość wykorzystania powierzchni na spotkania biznesowe lub co-working.

Pracujemy również nad wzbogaconą ofertą śniadań i ofertą gastronomiczną na pozostałe pory dnia po śniadaniu, wyjaśnia Łukasz Kaleta, Dyrektor Operacyjny w B&B Hotels Polska.

Rozwój również technologiczny

Zatwierdzona niedawno strategia B&B Hotels zakłada także wdrożenie w najbliższych latach nowych rozwiązań technologicznych w polskich hotelach, należących do sieci. Mowa między innymi o platformach rezerwacyjno-marketingowych, które przyspieszą obsługę i podniosą komfort gości.

Sieć B&B Hotels liczy blisko 700 hoteli. W Polsce ma ich obecnie 11: w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu, Rzeszowie, a od maja 2023 roku również w Kielcach.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl