Podział 22 mln zł unijnego wsparcia między samorządy Olsztyna i Morąga stał się możliwy, po tym jak burmistrz Działdowa zrezygnował z budowy basenu w tym mieście. Dlatego unijne pieniądze można było ponownie podzielić, tak by skorzystały z nich inne samorządy startujące w konkursie na dofinansowanie sportowych inwestycji - podał marszałek województwa Jacek Protas.

Samorząd Morąga dostanie 10 mln zł unijnego dofinansowania, a Olsztyna ponad 12 mln zł.

Jak podała rzeczniczka urzędu miasta w Olsztynie Aneta Szpaderska, nad największym jeziorem w Olsztynie Krzywym ma powstać do połowy 2015 roku całoroczna baza żeglarska. Szkolić się w niej będą latem wodniacy a zimą bojerowcy. W tym centrum sportowym znajdą się siłownia, sale konferencyjne, hangar z warsztatem szkutniczym oraz gastronomia, powstaną tam także wypożyczalnie rowerów turystycznych i górskich, łyżworolek oraz nart biegowych. Zbudowane zostaną boiska sportowe i amfiteatr. Mieszkańcy i turyści będą mogli dzięki temu aktywnie wypoczywać przez cały rok. Wartość tej inwestycji szacowana jest na 35 mln zł.

Samorząd Morąga chce zbudować za 20 mln zł krytą pływalnię ze strefą rekreacyjną. Jak powiedział PAP burmistrz Tadeusz Sobierajski, basen z 6 torami o długości 25 metrów będzie miał ruchome dno, tak, by możliwe było dostosowanie obiektu dla najmłodszych. W części rekreacyjnej mieszkańcy będą mogli korzystać z jacuzzi, sal do ćwiczeń i sauny. Na zewnątrz latem dostępny będzie także dodatkowy mały basen.

Parking przed pływalnią pomieści 60 samochodów. W budynku będą zastosowane ekologiczne rozwiązania. Woda deszczowa będzie wykorzystywana w sanitariatach i do podlewania roślin na zielonych tarasach basenu. Pływalnia ma być dostępna w połowie 2015 roku.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl