Jak ustalił Puls Biznesu, 6 marca na nadzwyczajnym posiedzeniu rady nadzorczej odwołano wiceprezesa spółki Jacka Kołodziejaka, a do zarządu powołano dwie nowe osoby. Z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej odwołano Janusza Okulskiego.

Z informacji „PB" wynika, że dwa dni po posiedzeniu Kołodziejak i Okulski skierowali do sądu wniosek o niewprowadzanie zmian do KRS, ponieważ sposób zwołania rady był bezprawny, posiedzenie nielegalne, a zatem same zamiany formalnie nie nastąpiły.

Gromada zmaga się z dużymi problemami finansowymi. W 2010 roku przy przychodach w wysokości ok. 80 mln zł, zanotowała 3 mln zł straty. W 2011 r. przychody miały wzrosnąć o 9 mln zł, a zysk wynieść 5,5 mln zł, ale pojawiają się zarzuty, że to wyłącznie efekt kreatywnej księgowości. Z nieoficjalnych informacji „PB" wynika, że zobowiązania kredytowe Gromady w 2012 wyniosą 50 mln zł.

Jacek Kołodziejak, który wiceprezesem spółki został w październiku 2011 r., przygotował plan naprawczy. Jak czytamy w Pulsie Biznesu polegać miał on na sprzedaży budowanego hotelu w Krakowie lub znalezieniu nowych członków spółdzielni.

Z takim scenariuszem nie zgadza się jednak prezes Gromady Jan Błoński.

Więcej o konflikcie w Gromadzie w dzisiejszym Pulsie Biznesu

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl