Jak twierdzi Marcin Krzemiński, syndyk, w perspektywie kilku najbliższych miesięcy sprzedający powinni już dysponować zatwierdzonymi warunkami przetargu. Jeśli to się uda, to za kilka miesięcy, najpewniej jesienią, hotel będzie wystawiony na sprzedaż. Całość będzie się odbywała w ramach publicznego przetargu w sądzie upadłościowym. Wszyscy oferenci będą mogli składać swoje oferty w formie pisemnej, ich otwarcie nastąpi na posiedzeniu jawnym w sądzie upadłościowym. Wśród oferentów, którzy przybędą, ma być urządzona dodatkowo jeszcze aukcja tak, by uzyskać jak najwyższą cenę.

Niestety, o cenie jeszcze nie możemy mówić. Kończą się właśnie opis i szacowanie przedsiębiorstwa. Cena za obiekt szacunkowo będzie oscylowała w okolicach 150 mln zł, ale kwota wyceny może być zarówno niższa, jak i wyższa. Jak zapewnił w Gazecie Wyborczej syndyk, sprzedający ostatecznie chcieliby dążyć do kwoty zbliżonej do 200 mln zł.

Przypomnijmy, Regent Warsaw Hotel funkcjonował wcześniej jako Hyatt. Kilkanaście lat temu kredyt na jego budowę w Banku Pekao (kontrolowanym wówczas przez włoski Unicredit) wzięła firma Cosmar, która po otwarciu hotelu zaczęła mieć problemy ze spłatą zobowiązania. Teraz bank chce pozbyć się wierzytelności.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl