Nazywany potocznie pałacem, XIX-wieczny dawny szpital Zakonu Kawalerów Maltańskich w Mokrzeszowie znalazł się na kilku portalach publikujących oferty biur nieruchomości – podaje portal świdnica24.pl.

9 października zamieszczono ogłoszenie, dotyczące sprzedaży wpisanego do rejestru zabytków gmachu oraz działki o powierzchni 2,46 ha. Cena wynosi 1 mln 500 tys. złotych.

– Cały zespół pałacowy otoczony jest dużym obszarem parkowym, co stwarza wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. (…) Zachowany jest dawny, osiowy układ przestrzenny, nawiązujący do barokowych założeń pałacowych enire cour etjardin. W obiekcie są trzy sale balowe, kaplica i ok. 65 pokoi. Można uzyskać ok. 70 pokoi. W piwnicy była kuchnia i jadalnia. (…) Obiekt posiada bardzo duże możliwości adaptacyjne. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie: szeroko pojęte usługi. Obiekt idealnie nadaje się na hotel, SPA, klinikę, sanatorium – czytamy w ogłoszeniu. Na zamieszczoną ofertę jeszcze nikt nie odpowiedział – informuje lokalny portal.

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl