Duża rewitalizacja w Poznaniu. Czy powstanie hotel?


Znaleźli się inwestorzy, którzy podjęli się modernizacji zrujnowanego obszaru między ulicami Podgórną, Kozią, Szkolną i Rynkiem Starego Miasta w Poznaniu. Orpea rewitalizuje obszar dawnego kompleksu szpitalnego od strony ulicy Szkolnej, którą planuje zakończyć w 2020 r. Natomiast pojawienie Structure Capital S.A. jako właściciela Nowej Podgórnej rodzi szansę przywrócenia dawnego splendoru okolicy – nowy inwestor mógłby w końcu ją ożywić wpisując się w politykę rewitalizacji centrum miasta.
Do współpracy przy realizacji inwestycji przy Podgórnej 7 i 9 wyłoniono uznane poznańskie biuro architektoniczne Easst Architects.
Inwestor Nowej Podgórnej chciałby udostępnić mieszkańcom i turystom znajdującą się na terenie zabytkową basztę. W otwarcie przestrzeni zaangażowali się radni Starego Miasta.
Na terenie kompleksu znajdują się ważne dla historii i kultury zabytki, jak klasztor czy baszta armatnia, dla której Magistrat opracował projekt udostępnienie jej poznaniakom i turystom. W kontekście rewitalizacji, a więc ożywienia przestrzeni i problemów gentryfikacji należy prowadzić działania do otwarcia zamkniętej dziś przestrzeni – komentuje staromiejski radny Tomasz Dworek.
Inwestor ze względu na toczące się rozmowy z przedstawicielami miasta nie może na razie zdradzić więcej szczegółów dotyczących inwestycji, ponieważ finalna decyzja funduszu jest uzależniona od rozmów z miastem.
Structure Capital S.A. to zamknięty fundusz private equity, skoncentrowany na kompleksowym rozwoju nieruchomości w centrach największych polskich miast. Poznań postrzega jako miasto nowoczesne oraz dynamiczne, w którym rynek nieruchomości będzie się prężnie rozwijać. Każdy projekt Funduszu prowadzony jest kompleksowo – od fazy projektowej, poprzez wykonanie do pełnej komercjalizacji. Takie podejście zapewnia inwestorowi szczególną kontrolę nad całym procesem i powala tworzyć nieruchomości perfekcyjnie harmonijne w swojej funkcji i formie.
Poznańska ulica Podgórna jest wyjątkowa nie tylko z powodu swojego charakterystycznego kształtu niczym ulice w San Francisco, ale przede wszystkim jako miejsce o ciekawej architekturze i historii. Po wielu latach jest szansa na odnowienie tamtejszych zrujnowanych budynków. Opuszczone kamienice w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku od lat ulegały postępującej degradacji psując wizerunek miasta.
Głównym założeniem działań dotyczących działki położonej pod adresem Podgórna 7 i 9 jest przywrócenie świetności całemu kwartałowi śródmieścia miasta w sposób, który będzie ukazywał typowy dla dużych metropolii historyczny charakter Poznania wraz z jego otwartością, nowoczesnością i dynamiką prężnego ośrodka kulturalnego i biznesowego.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)
Odpowiedz-
0
0
Odpowiedz-
0
0