PARTNERZY PORTALU


Dwie wieże braci Wróblewskich stworzą nowy wizerunek Kudowy-Zdroju

Dwie wieże braci Wróblewskich stworzą nowy wizerunek Kudowy-Zdroju
  • Autor: Propertynews.pl
  • Dodano: 21 cze 2011 10:49

Kosztem 120 mln zł w Kudowie-Zdroju zostanie zrealizowana inwestycja Kudowa Towers, w ramach której powstaną dwie wieże mieszczące cztero- i pięciogwiazdkowy hotel - dowiedział się portal Propertynews.pl. - Skala przedsięwzięcia - projekt będzie mieć 20 tys. mkw., lokalizacja - w centrum miasta, przy stawie i Parku Zdrojowym, na osi głównej promenady, w pobliżu pijalni wód, a także oryginalny styl obiektów na nowo zdefiniują architekturę miejscowości i sprawią, że Kudowa Towers stanie się nową atrakcją turystyczną - mówią Jan i Szymon Wróblewscy, inwestorzy przedsięwzięcia.

  • Autor: Propertynews.pl
  • Dodano: 21 cze 2011 10:49

Inwestorem jest spółka Zdrojowa Invest - holding inwestycyjno-deweloperski i hotelarski, który w portfolio zrealizowanych inwestycji ma m.in. pięciogwiazdkowe hotele Ultra i Marine w Kołobrzegu. - Działkę pod inwestycję w Kudowie-Zdroju kupiliśmy ok. 5 lat temu. Od tego czasu przygotowywaliśmy się do przedsięwzięcia, pracowaliśmy nad koncepcją, która jest już gotowa, a także prowadziliśmy rozmowy z burmistrzem - wyjaśniają Jan i Szymon Wróblewscy, członkowie zarządu spółki Zdrojowa Invest.

Jedna z wież w ramach Kudowa Towers będzie miała 55 m wysokości. Druga będzie niższa, 40-metrowa. W hotelach powstanie ok. 250 apartamentów jedno-, dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 25 do 100 mkw., które będą sprzedawane prywatnym właścicielom w ramach systemu condo hotel. W części rekreacyjnej znajdą się: spa, wellness, basen, którego częścią będzie bar, kort do ricocheta, sala fitness, siłownia i solarium. Zaplecze gastronomiczne utworzą: restauracja, klub nocny z kręgielnią oraz kawiarnia, która zostanie zbudowana na Stawie Zdrojowym. W ramach inwestycji powstanie również infrastruktura konferencyjna na ok. 800 osób.

Nie ustalono jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia prac. Zależy to od planów inwestycyjnych spółki w innych lokalizacjach. Bardzo możliwe jednak, że budowa ruszy w przyszłym roku. - Zakładamy, że realizacja potrwa ok. 2 lat. Hotele otworzymy przed sezonem - dodają Wróblewscy.

Koncepcję projektu przygotowała wrocławska pracownia architektoniczna PAG dr. Tomasza Głowackiego.

Obecnie w Kudowie działa ok. 10 hoteli, w tym dwa czterogwiazdkowe. Pięciogwiazdkowiec, który powstanie w ramach planów Zdrojowej Invest, będzie zatem pierwszym obiektem o tym standardzie w mieście.

Kudowa-Zdrój leży w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Liczy ok. 10 tys. mieszkańców. Głównymi atrakcjami turystycznymi miasta jest położona w dzielnicy Czermna Kaplica Czaszek - jedna z trzech w Europie, odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych i otwarte w 2002 roku kryte kąpielisko. Kudowa jest dogodnym punktem wypadowym dla wycieczek w Góry Stołowe, sanktuarium w Wambierzycach oraz do Czech, w tym do Pragi położonej w odległości 150 kilometrów.

Zdrojowa Invest lokuje swoje obiekty w miejscowościach wypoczynkowych. W portfolio zrealizowanych inwestycji spółki są trzy hotele (Marine Hotel*****, Ultra Marine***** oraz Sand Hotel**** w Kołobrzegu). W trakcie realizacji są kolejne.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (123)

  • kuracjusz 2011-06-22 19:33:06
    Jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego typu architektury w kameralnym uzdrowisku. To można budować w Kudowie-Zakrzu, ewentualnie w Słonem ale nie w sąsiedztwie zabytkowego parku, pijalni wód mineralnych, teatru Pod Blachą i in.
  • pabloz 2011-06-22 22:38:21
    Prawdziwy gargamel, rzeczywiście Kudowa straci swój charakter.
  • Robert 2011-06-23 13:48:35
    W tym miejscu , na skraju parku zdrojowego , z dala od zabytkowych budynków jak najbardziej pasuje. Nada Kudowie urozmaicenia , stworzy dwie przestrzenie , dotychczasową zabytkową i współczesna nowoczesną. Większa oferta przyciągnie również turystów zagranicznych
  • Justyna 2011-06-23 14:01:42
    W tym miejscu jak najbardziej pasuje.Lokalizacja bardzo trafna ,poza częścią zabytkową parku i poza kameralną zabudową uzdrowiska , połączy harmonijnie dwie przestrzenie. Stworzy nową ofertę Kudowy , spowoduje większe zainteresowanie turystów z zagranicy , na czym zyska Kudowa i najbliższe miejscowości....
  • ann 2011-06-23 23:31:11
    Idealny wybór miejsca inwestycji, strzał w 10. Ta lokalizacja nie zakłóci zabytkowej części uzdrowiska i parku , pozwoli płynnie przejść w nową jakość , nie psując urbanistycznej przestrzeni...
  • ziomek 2011-06-24 14:22:43
    To jakiś żart ????? Nigdy nie zrujnujecie naszego kurortu powtarzan,NIGDY !!!!!!!!!!!!
  • ann 2011-06-24 14:41:20
    Ziomek ,to Ty jesteś żart !!!!!!!!!!!!!!!
  • ... 2011-06-25 09:53:00
    jakoś nie mogę uwierzyć,ze to moze byc prawda ;) takie małe zasciankowe miasteczko, a tu proszę ;)tylko zastanawiam się skad Ci ludzie będą,żeby tu chcieli przyjechać, rozrywki poza hotelem niestety nie znajdą...