• W Turcji na drugim miejscu pod względem popularności znalazło się Wybrzeże Egejskie.
  • Na trzecim miejscu najpopularniejszych kierunków na Lato 2022 znalazł się Egipt.
  • Z analizy Wakacje.pl wynika, że Polacy najbardziej upodobali sobie Sycylię, na którą poleci nieco ponad 26 proc. klientów  zdecydowanych spędzić tegoroczny urlop w Italii.

– W rankingach najbardziej popularnych kierunków zazwyczaj wymieniane są tylko kraje, a przecież wiele z nich oferuje dużo więcej niż jedno czy dwa regiony turystyczne – mówi Agata Biernat z Wakacje.pl. – Przykładem może być Grecja. Choć mówimy o jednym państwie, to w rzeczywistości do wyboru mamy ponad 20 różnych miejsc, do których dolecimy lub dojedziemy z Polski – dodaje. – Podobnie jest w przypadku Hiszpanii czy Włoch – zwraca uwagę ekspertka.

Co drugi klient wypocznie na Riwierze

Udział sprzedaży wycieczek do tego regionu to nieco ponad 58 proc. wszystkich rezerwacji do Turcji na nadchodzący sezon letni. Do Antalyi dolecimy z niemal wszystkich polskich lotnisk. To bardzo wygodna propozycja dla osób, które nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z dojazdem do portu wylotowego czy noclegiem, jeśli lot zaplanowany jest na wczesne godziny poranne.

– Riwiera Turecka oferowana jest nie tylko z wylotem z Warszawy, Katowic, Wrocławia czy Poznania, ale też z mniejszych portów, m.in. z Bydgoszczy, Zielonej Góry czy Rzeszowa – wymienia Agata Biernat.

W Turcji na drugim miejscu pod względem popularności znalazło się Wybrzeże Egejskie z takimi kurortami jak Marmaris czy Kusadasi. Ceny wyjazdów zaczynają się od 1352 zł za tygodniowy pobyt w hotelu czterogwiazdkowym z wyżywieniem w formie all inclusive (w październiku) i od 2059 zł w okresie wakacji szkolnych. Trzecim najczęściej wybieranym regionem w tym kraju jest Wybrzeże Likijskie – tu wypoczywać możemy na przykład w Fethiye czy w Oludeniz. Za tygodniowe wakacje we wrześniu, w hotelu czterogwiazdkowym, z wyżywieniem w formie all inclusive zapłacimy od 1910 zł od osoby, a w szczycie sezonu wakacyjnego od 2345 zł.

Hurghada zbiera ponad 40 proc. egipskiego rynku

Na trzecim miejscu najpopularniejszych kierunków na Lato 2022 znalazł się Egipt. Do kraju faraonów polecieć można na kilka lotnisk – do Hurghady, Marsa Alam,  Szarm el-Szejk i Taby. I właśnie w takiej kolejności regiony te plasują się w zestawieniu najczęściej wybieranych, przy czym na Hurghadę przypada 42,8 proc. rezerwacji. Lecąc tam, możemy wypoczywać w samym mieście, jego okolicach lub innych kurortach położonych w pobliżu. Najbardziej znane to Makadi Bay, El Gouna czy Safaga.

Dwie ostatnie pozycje w TOP 5 wakacyjnych kierunków zajmują Hiszpania i Tunezja. Kto planuje wybrać się do tego pierwszego kraju, będzie musiał najpierw zdecydować między częścią lądową a wyspami, a później zastanowić się, czy woli wypoczywać na północy, w okolicach Barcelony (Costa Brava), czy może skieruje się bardziej na południe w rejony Costa Dorada, Costa Blanca Costa Almeria, Costa del Sol czy Costa de la Luz. Jeśli wybór padnie na wyspy, opcji również będzie sporo – od Balearów z Majorką, Minorką i Ibizą, aż do Wysp Kanaryjskich. Razem to kilkanaście pięknych rejonów, z których każdy zachwyca na swój sposób.

Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych krajów wybieranych na tegoroczne lato uzupełniają: szósta Bułgaria (Słoneczny Brzeg wyprzedza Złote Piaski), na pozycji siódmej Cypr Północny, na ósmej Cypr, na dziewiątej Chorwacja (klienci najczęściej zamawiają pobyty w Dalmacji, a następnie na Płw. Istria) i na dziesiątej Włochy. Ten ostatni kraj to znów wiele regionów w części lądowej i pobyty na wyspach. Z analizy Wakacje.pl wynika, że Polacy najbardziej upodobali sobie Sycylię, na którą poleci nieco ponad 26 proc. klientów  zdecydowanych spędzić tegoroczny urlop w Italii. Popularnością cieszy się także Sardynia, ale również Kalabria, Lacjum i Rzym, do którego organizowane są wycieczki typu city break.

Wakacje.pl to największy multiagent w Polsce. W sprzedaży posiada ofertę niemal wszystkich touroperatorów działających na polskim rynku obejmującą zarówno zagraniczne wycieczki lotnicze, jak i pobyty z dojazdem własnym w różnych krajach świata.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl