• Utrudnienia w podróżowaniu po świecie mocno ograniczyły organizację zagranicznych projektów incentive. Niepewne scenariusze związane z kolejnymi falami zachorowań, powodują, że łatwiej przygotować taki wyjazd w kraju.
  • Polska ma świetne produkty incentive – nie tylko na miarę Europy, ale i świata. Trzeba je jednak lepiej poznać i ubrać w marketingowe obrazy, aby wykreować zainteresowanie nimi w kraju.
  • Przeważająca część zeszłorocznych wydarzeń stacjonarnych odbyła się w obiektach zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach, co odpowiada obecnym trendom związanym z poszukiwaniem bezpiecznych i mniej zatłoczonych miejsc.

Nie jest łatwo zaskoczyć podróżujących po całym świecie organizatorów incentive oraz ich klientów w ich rodzinnym kraju. Mimo wszystko, zdaniem autorów raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2021” Polska ma wszystkie niezbędne atrybuty, aby stać się atrakcyjnym kierunkiem na tego typu wyjazdy. I nie chodzi w tym przypadku o gości z zagranicy, ale o rodzimych klientów. 

Wyjazdy motywacyjne po polsku 

Podróże incentive, z całej palety narzędzi MICE, mają szansę odrodzić się jako pierwsze. Przynajmniej w kształcie zbliżonym do tego sprzed pandemii. Wynika to m.in. z faktu, że grupy biorące udział w tego typu podróżach są zazwyczaj mniej liczne niż w przypadku konferencji i kongresów. W grę wchodzi też chęć motywacji pracowników i konieczność integracji zespołów po miesiącach lockdownu oraz funkcjonowania w trybie home office.

MICE z uporem Syzyfa rwie się do pracy

Sprzyjają temu podróże studyjne z cyklu Destination Poland: „Dawno Cię tu nie było – spotkajmy się w Polsce” realizowane przez Poland Convention Bureau POT we współpracy z lokalnymi biurami marketingu miejsc. W ramach projektu powstała też strona internetowa promująca Polskę, jako miejsce atrakcyjne dla przemysłu spotkań, turystyki biznesowej i wyjazdów typu incentive. Informacje na niej prezentowane zostały zebrane w oparciu zasoby, wiedzę i doświadczenie Poland Convention Bureau, Polskiej Organizacji Turystycznej i członków SITE Poland. Oferta Polski z powodzeniem dociera do zagranicznych organizatorów konferencji, kongresów i podróży motywacyjnych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL