• Najwyżej położony, największy i tworzony przez specjalistów.
  • 447 pokoi, 4 tys. mkw. dla konferencji, lądowisko dla helikopterów i SPA - taka będzie hotelowa inwestycja w Szczyrku.
  • Otwarcie czterogwiazdkowego Mercure Szczyrk Resort planowane jest na początek 2024 r.
  • Inwestorem jest spółka Beskid Resort Properties.

Mercure Szczyrk Resort powstaje w ramach modernizacji oraz przebudowy dawnego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Orle Gniazdo w samym sercu Beskidu Śląskiego. Inwestycja rozpoczęła się w 2021 roku, a postęp prac można zobaczyć już gołym okiem.

4 tys. mkw. dla konferencji, lądowisko dla helikopterów i SPA

Hotel będzie się składać z dziewięciu kondygnacji i mierzyć ponad 326 metrów długości. Obiekt w formule condo zaoferuje 447 pokoi, z których większość będzie miała południową ekspozycję i widok na panoramę gór Beskidu Śląskiego. Do dyspozycji gości będzie 4 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej i wystawienniczej, 14 sal konferencyjnych zlokalizowanych na jednym poziomie a także lądowisko dla helikopterów i grill bar na 400 osób.

Mercure Szczyrk Resort będzie jednym z najwyżej położonych obiektów w Polsce i największym wielofunkcyjnym obiektem w Szczyrku, fot. mat. Mercure
Mercure Szczyrk Resort będzie jednym z najwyżej położonych obiektów w Polsce i największym wielofunkcyjnym obiektem w Szczyrku, fot. mat. Mercure

Na terenie hotelu zlokalizowanych będzie pięć punktów gastronomicznych, strefa SPA & Wellness z sauną i gabinetem fizjoterapii i masażu, siłownia, basen letni z podgrzewaną wodą, strefa dla dzieci oraz teren rekreacyjny. W przyszłości planowane są również atrakcje zimowe jak mini stok narciarski z torem przeszkód, wyciągiem taśmowym dla dzieci i początkujących.

Nowoczesny, ekologiczny, zaprojektowany z troską o otaczającą przyrodę i holistycznym podejściem do człowieka - taki ma być Mercure Szczyrk Resort. Do projektu zaproszono prawdziwych specjalistów od hoteli, bo dwie pracownie Q2 Studio i Tremend. Inwestorem jest spółka Beskid Resort Properties.

Otwarcie czterogwiazdkowego Mercure Szczyrk Resort planowane jest na początek 2024 r.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl