• Berlińska HR Group (HRG) kontynuuje swoją ekspansję poprzez przejęcie udziałów U Global Hospitality Company Limited w Absolute Hotel Services (AHS) z siedzibą w Bangkoku.
  • HR Group współpracuje z uznanymi grupami hotelowymi, takimi jak Accor, Wyndham Hotel Group, Dorint Hotels & Resorts, Hyatt, Hilton, Marriott, Radisson, IHG i Deutsche Hospitality.
  • AHS zarządza hotelami pod markami Eastin Hotels & Resorts, U Hotels & Resorts, Absolute Collection i Travelodge.

Z ponad 37 hotelami i klubami golfowymi oraz 34 projektami w fazie rozwoju w Tajlandii, Wietnamie, Indonezji, Indiach, Hongkongu i Turcji, spółka AHS jest jedną z najszybciej rozwijających się grup hotelowych w Azji. W tym roku planowane są kolejne inwestycje w Korei i na Filipinach.

Dzięki tej znaczącej inwestycji w AHS wkraczamy na ekscytujący rynek azjatycki, umacniając jednocześnie naszą pozycję jednego z wiodących multibrandowych operatorów hotelowych w Europie. Oprócz hoteli i projektów w Azji transakcja przewiduje również rozszerzenie portfolio AHS w Europie - tą transakcją Ruslan Husry, właściciel HRG, potwierdza swoją strategię wzrostu.

Lobby Travelodge Nimann w Chiang Mai, Tajlandia. © Absolute Hotel Services
Lobby Travelodge Nimann w Chiang Mai, Tajlandia. © Absolute Hotel Services

W ubiegłym roku austriacko-tajska spółka matka Lombard Estate Capital
i U Global Hospitality Company Limited zdecydowały się z wyprzedzeniem sprzedać swoje udziały własnościowe w spółce hotelowej Vienna House. Był to pierwszy krok ku obecnej współpracy.

Jesteśmy zachwyceni, że zyskaliśmy nowego udziałowca i ważnego partnera w HRG. To partnerstwo stworzy globalną firmę hotelarską, która będzie działać od Wschodu na Zachód i umożliwi AHS jeszcze szybszy i dalszy rozwój. Swoje dalsze działania opieramy na naszym sukcesie ostatnich 15 lat oraz wsparciu HRG, która ma rozległe doświadczenie w branży w Europie. Przyszłość wygląda bardziej niż obiecująco - mówi Jonathan Wigley, prezes i założyciel AHS. 

W skład nowej struktury udziałowców AHS wchodzą teraz: HRG, Jonathan Wigley oraz U Global Hospitality. Siedziba firmy pozostanie w Bangkoku.

Obie firmy hotelarskie łączy podobne DNA, kreatywna przedsiębiorczość i duży potencjał wzrostu. AHS ma doskonały zespół i know-how w Azji, podobnie jak HRG ma w Europie - razem możemy osiągnąć jeszcze więcej - dodaje Rupert Simoner, prezes Lombard Estate Capital, który w znacznym stopniu przyczynił się do finalizacji tej transakcji.

Uzgodniono, że kwota transakcji nie zostanie ujawniona. Zamknięcie transakcji planowane jest na koniec maja 2023 roku.

Realizację procesu w imieniu HRG powierzono kancelarii prawnej Hogan Lovells Frankfurt. U Global Hospitality reprezentowała GSK Stockmann.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl