Czy prostota modułów wyklucza zabawę z designem? 

Mamy do czynienia z eksplozją bardzo ciekawych przykładów realizacji w technologii modułowej, które nie tyle dorównują konwencjonalnej technologii, a wręcz niejednokrotnie ją przewyższają oryginalnością formy i jakością. Ostatnie kilka lat uważam bez wątpienia za przełomowe dla światowej branży architektury modułowej. Pod względem rozwiązań architektonicznych prym wiodą takie kraje jak: Wielka Brytania, Holandia i Australia - tłumaczy Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes DMDmodular, spółki, która obecnie przygotowuje się do kolejnego dużego projektu hotelowego, który pojawi się pod brandem międzynarodowej marki.

W portfolio projektów na ten i kolejny rok DMDmodular mam również dwie realizacje na rynek niemiecki, holenderski i polski. Obecnie firma jest na etapie dostarczania modułów leisure’owych typu Smart House do Holandii, zaprojektowanych i wyprodukowanych przez spółkę. Wkrótce wzmocnią one bazę noclegową w tamtejszych nowoczesnych parkach rekreacyjnych.

Dalej w artykule:

• Moduły zazwyczaj są prostopadłościanami, a tymczasem architektura lubi łuki i krągłości. Z perspektywy architekta to ograniczenie czy wyzwanie?

• Dlaczego technologia modułowa jest obciążona pewną stygmą i to nie tylko w Polsce, ale również na bardziej rozwiniętych rynkach takich, jak: amerykański czy brytyjski. 

 • Czy logistyka jest największym wyzwaniem budownictwa modułowego?

O budownictwie modułowym oraz budynkach zeroenergetycznych, efektywności energetycznej i energii odnawialnej w budownictwie i innych technologiach budowlanych przyszłości będziemy rozmawiać w trakcie 4 Buildings - nowego wydarzenia Grupy PTWP, zaplanowanego w dniach 15-17 listopada w MCK w Katowicach, na które już dziś zapraszamy: www.4buildings.pl.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL