PARTNERZY PORTALU

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego chce odbudować prestiż pracy w sektorze hotelarskim

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego chce odbudować prestiż pracy w sektorze hotelarskim
IGHP w trosce o odbudowę prestiżu zawodu hotelarza. Fot. mat. pras.
  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 23 maj 2022 13:16

30 i 31 maja w Józefowie pod Warszawą odbędzie się organizowana przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego bezpłatna konferencja dla kadry szkół zawodowych i techników.

  • Autor: PropertyNews.pl
  • Dodano: 23 maj 2022 13:16
  • Uczestnicy omówią m.in. sposoby na zachęcenie młodzieży do wyboru szkoły hotelarskiej, najpoważniejsze bariery w nauczaniu, program praktyk na podstawie założeń przygotowanych przez IGHP.
  • W konferencji wezmą udział: kadra szkół zawodowych i techników, eksperci i praktycy świata hotelarskiego oraz przedstawiciele administracji państwowej.

– Odbudowa prestiżu pracy w sektorze hotelarskim poprzez współdziałanie IGHP z placówkami szkolnictwa branżowego (średniego) – pod takim tytułem odbędzie się konferencja.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

– Liczymy, że nasza dwudniowa konferencja rozpocznie otwartą dyskusję i doprowadzi do wypracowania rozwiązania umożliwiającego wzajemną wymianę informacji, wsparcie i integrację środowiska hotelarskiego, któremu szczególnie leży na sercu przyszłość branży – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

Jednym z priorytetów IGHP jest prowadzenie aktywnych działań zmierzających do pobudzenia zainteresowania zawodem hotelarza oraz promowanie możliwych ścieżek kariery w branży.

Pierwszego dnia konferencji w Józefowie uczestnicy omówią m.in. sposoby na zachęcenie młodzieży do wyboru szkoły hotelarskiej, najpoważniejsze bariery w nauczaniu, program praktyk na podstawie założeń przygotowanych przez IGHP, współpracę z dostawcami sprzętów i narzędzi dla hoteli celem skutecznego i profesjonalnego rozpoczęcia pracy zawodowej, a także co powinien wiedzieć dobry pracownik branży hotelowej o lokalnych atrakcjach turystycznych.

W drugim dniu spotkania odbędą się warsztaty dla nauczycieli w zakresie recepcji, gastronomii, housekeepingu i kelnerskie prowadzone przez szkoleniowców współpracujących z Izbą.

W konferencji organizowanej przez IGHP wezmą udział: kadra szkół zawodowych i techników, eksperci i praktycy świata hotelarskiego oraz przedstawiciele administracji państwowej.

Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Polska Organizacja Turystyczna jest oficjalnym Partnerem wydarzenia.

IGHP od 2017 roku przeprowadza szkolenia dla branży hotelarskiej, a od 2021 roku organizuje bezpłatne szkolenia dla nauczycieli szkół branżowych, chcąc tym samym wyjść naprzeciw potrzebom rynku pracy.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.47.87
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!