Kraków jako pierwsze lotnisko regionalne przyjęło dokument określający plan rozwoju, po tym jak zapadła decyzja w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Radosław Włoszek ocenia, że wpływ CPK na Kraków i cały region będzie pozytywny, a do stolicy Małopolski będzie przylatywać więcej turystów.

- Dzisiaj lotnisko Kraków-Balice to ponad 130 kierunków. Jesteśmy na etapie realizacji prac koncepcyjnych, aby rozbudować płytę postojową, terminal pasażerski i cargo - mówi Włoszek.

- To nie jest tylko proces inwestycyjny, ale to też proces społeczny. Dyskutowanie ze społecznością lokalną a także współpraca z samorządami. To wszystko wymaga współpracy, rozwoju infrastruktury nie tylko lotniczej, ale też tej wokół lotniska - dodaje.

Prezes krakowskiego lotniska podkreśla, że wejście Polski do Unii Europejskiej 15 lat temu i polityka otwartego nieba, to był przełomowy moment w rozwoju branży lotniczej.

- Zaczęła się rywalizacja między przewoźnikami. Dzisiaj porty regionalne obsługują prawie 60 procent ruchu lotniczego w Polsce. Krakowskie lotnisko jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów - mówi Radosław Włoszek.

Zobacz cały wywiad

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl