• Wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z lipcem 2021 r.: 160,0 proc. obsłużonych pasażerów i 122,1 proc. operacji.
  • Lipiec 2022 roku okazał się najlepszym przewozowo miesiącem w 10-letniej historii lotniska.
  • Poprzedni rekord przewozów został ustanowiony w czerwcu 2022 roku, kiedy obsłużono 315 552 pasażerów.
  • W najlepszym przewozowo miesiącu roku 2019 - sierpniu – obsłużono 303 133 pasażerów.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rygę, Rzym i Sztokholm.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 1 745 645 pasażerów i 12 954 operacje startów i lądowań. To odpowiednio 92,8 proc. wolumenu pasażerów i 100,9 proc. operacji startów i lądowań w stosunku do pierwszych siedmiu miesięcy roku 2019. 

W lipcu 2022 Lotnisko Warszawa/Mpdlin obchodziło dziesięciolecie swojej działalności. W tym okresie skorzystało z niego ponad 21 milionów pasażerów oraz wykonano ponad 141 tysięcy operacji startów i lądowań. W ramach istniejącej infrastruktury staramy się poszerzać zakres świadczonych usług i udogodnień dla pasażerów. W pierwszych dniach sierpnia oddaliśmy do dyspozycji pasażerów nową powierzchnię gastronomiczną oraz poczekalnię na antresoli terminala. Zakończona została rozbudowa sklepu wolnocłowego Aelia, który dzięki prawie dwukrotnemu powiększeniu powierzchni handlowej będzie oferować znacznie większy asortyment towarów. – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Rozbudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych

W maju 2022 roku rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w Terminalu pasażerskim. Na parterze Terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowany został sklep duty free Aelia.

Pasażerowie uzyskali jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli Terminala, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna wraz z poczekalnią, dzięki której przybyło miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. Wkrótce rusza rozbudowa sklepu convenience Relay. Rozbudowany zostanie także węzeł sanitarny.

Prace modernizacyjne odbywają się etapowo. Prace prowadzone są również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów.

Z początkiem lipca br. w strefie ogólnodostępnej Terminala otwarty został nowy punkt gastronomiczny, kawiarnia Atmosphere, a na terenach zielonych przed Terminalem pasażerowie mogą też od tego miesiąca korzystać z usług nowo uruchomionego punktu gastronomicznego i ogródka kawiarnianego prowadzonego pod marką Costa Coffee.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl