- Październikowy wynik jest również największym procentowym wzrostem w całym - rekordowym - 2016 r. Tegoroczny październik jest najlepszym w historii lotniska, osiemnastym z rzędu rekordowym miesiącem i dwudziestym piątym ciągłego wzrostu - poinformował rzecznik lotniska Przemysław Przybylski.

Łącznie od stycznia do października włącznie na Lotnisku Chopina obsłużono 10,8 mln osób, czyli o 11,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. W ruchu krajowym podróżowało 1,1 mln pasażerów (wzrost o 11,9 proc. wobec analogicznego okresu ub.r.) a w ruchu międzynarodowym 9,7 mln (wzrost o 11,6 proc.)

Warszawskie Lotnisko Chopina jest największym portem w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. Zimą można z niego polecieć do 100 miast obsługiwanych przez 33 linie lotnicze w połączeniach regularnych. W ubiegłym roku z lotniska skorzystało ponad 11,2 mln pasażerów. To główny port PLL LOT.

Z kolei lotnisko w Modlinie w październiku obsłużyło ponad 220 tys. podróżnych, tj. o 3,4 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub.r. Jak tłumaczą przedstawiciele portu, spadek jest efektem przeniesienia krajowych połączeń Ryanaira na Lotnisko Chopina. Irlandzki przewoźnik po kilku latach nieobecności w warszawskim porcie, od początku października ponownie zaczął z niego latać. Linia uruchomiła rejsy na trasie z Warszawy do Gdańska i Wrocławia.

Od początku tego roku z portu w Modlinie skorzystało 2,4 mln podróżnych. Według szacunków spółki, w całym 2016 r. lotnisko przyjmie ok. 2,8 mln osób.

W sezonie zimowym z Modlina można polecieć do 42 miast, m.in. do Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Liverpoolu czy Sztokholmu. W 2015 roku lotnisko obsłużyło ponad 2,5 mln pasażerów. Z Modlina lata irlandzki przewoźnik Ryanair.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl