• Matexi to deweloper o belgijskim rodowodzie. W Polsce spółka jest obecna od początku 2010 roku.
  • Firma podpisała umowę na zakup ponad 3,5 ha działki na warszawskim Mokotowie.
  • Przy ul. Komitetu Obrony Robotników wkrótce powstanie m.in. zabudowa mieszkaniowa i apartamentowa. Planuje się tu też budowę obiektu hotelowego.

Matexi Polska poinformowała o podpisaniu umowy na zakup ponad 3,5 ha działki w Warszawie przy ul. Komitetu Obrony Robotników. Nieruchomość położona jest w niewielkiej odległości od lotniska, a także ścisłego centrum Warszawy.

Powstaną obiekty o funkcji mieszkaniowej, apartamentowej i hotelowej

Matexi Polska jest obecnie na etapie opracowania i uzgadniania koncepcji przyszłej zabudowy. Spółka potwierdza, że zamierza w tym miejscu wybudować projekt wielofunkcyjny. W nowo powstającym kwartale, poza funkcją mieszkaniową i apartamentową planowana jest także budowa obiektu hotelowego. Część projektu przeznaczona zostanie pod ofertę w sektorze PRS (Private Rented Sector), natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie powstanie również zabudowa biurowa.

Przedstawicielka Matexi Polska: Widzimy potencjał dla rozwoju tej części miasta

Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska
Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska

Zdaniem Moniki Perekitko, członka zarządu Matexi Polska, jest to nieruchomość w bardzo atrakcyjnej i perspektywicznej lokalizacji. - Dlatego zdecydowaliśmy się na jej zakup. Widzimy olbrzymi potencjał dla rozwoju tej części miasta. Jednym z celów, jakie sobie stawiamy w fazie koncepcyjnej dla tego projektu, jest nadanie tej okolicy nowego, miastotwórczego i bardziej przyjaznego oblicza. Wszystko przebiegać będzie zgodnie z polityką Matexi dotyczącą modernizacji środowiska urbanistycznego i tworzenia przyjaznej okolicy w ramach prowadzonych projektów deweloperskich - wskazuje.

Szczegóły projektu poznamy w drugiej połowie tego roku

Matexi Polska planuje możliwie szybko ukończyć pierwsze koncepcje urbanistyczne i rozpocząć uzgodnienie dotyczące przyszłej zabudowy, by móc przedstawić więcej szczegółów dotyczących projektu w drugiej połowie 2022 roku.

Zakup kolejnej działki, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, wpisuje się w dynamiczną, długofalową strategię rozwoju spółki na rynkach warszawskim i krakowskim. Matexi sukcesywnie rozbudowuje swoje portfolio gruntów i potencjał deweloperski. Tylko w 2021 roku spółka alokowała ponad 300 milionów złotych na powiększenie banku ziemi. Firma planuje kolejne akwizycje w nadchodzących miesiącach.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl