Zainteresowani jesteście tylko nowo powstałymi budynkami czy bierzecie pod uwagę też rewitalizację i na przykład kamienice? 

Renata Kusznierska, Director of Expansion Poland w Medici Living Group: W Polsce będziemy działać dwutorowo z naciskiem na nowe obiekty. Rozważymy adaptację biurowca lub budynku mieszkaniowego, jeśli będą miały dobrą lokalizację. Najważniejsza jest możliwość zorganizowania odpowiedniej powierzchni funkcjonalnej, tak, aby spełniała wymogi Quarters. 

Czyli? 

Warunkiem jest, aby przestrzeń można było dobrze i optymalnie zaprojektować. Klient wynajmuje pokój w ramach współdzielonej przestrzeni, więc potrzebne są mieszkania – od dwupokojowych do czteropokojowych. W budynku organizujemy przestrzeń wspólną, którą na razie roboczo nazywamy klubem mieszkańca, gdzie wszyscy mogą się spotykać, wspólnie gotować, bawić, a nawet pracować w ramach wewnętrznego coworkingu. W zależności od obiektu ta przestrzeń się różni. Na przykład w Berlinie właśnie otworzyliśmy Quarters, przy głównej ulicy, gdzie na parterze, otwarta zostanie kawiarnia wraz z naszym partnerem, dzięki czemu lokatorzy będą mieć zniżkę na kawę i kolejne miejsce do spotkań. Zawsze też staramy się o to, aby budynki miały balkony i zieleń dookoła.

W Polsce dużo mówi się o colivingu, ale chyba jeszcze go nie mamy? 

Ta koncepcja jest mylona na przykład z mikroapartamentami i prywatnymi akademikami. Tymczasem w formule colivingowej obiektu w Polsce jeszcze nie ma.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL