Zarząd MTP poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że wśród najbliższych inwestycji ma być m.in. budowa wielopoziomowego parkingu, oraz modernizacja Areny. Pieniądze na inwestycje pochodzić będą m.in. ze sprzedaży gruntów położonych w centrum Poznania, oraz w podpoznańskich Żernikach. W dalszej perspektywie MTP myśli też o wybudowaniu hotelu.

Jak podano na konferencji, w najbliższym czasie zakończona zostanie przebudowa wszystkich targowych pawilonów. Wiosną przyszłego roku ruszy budowa pięciokondygnacyjnego parkingu. Do jesieni powstanie ponad 400, a w przyszłości, docelowo 1,2 tys. nowych miejsc parkingowych.

Targi przymierzają się też do remontu hali sportowo-widowiskowej Arena, której MTP ma być operatorem od początku przyszłego roku. Umowa w tej sprawie między spółką a Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji ma być podpisana w ciągu najbliższych tygodni. Za rok rozpocznie się modernizacja obiektu, prace potrwają około roku.

Środki na inwestycje mają pochodzić ze sprzedaży nieruchomości: ok. 200 ha ziemi rolnej w Żernikach, oraz 6,5 ha gruntu w centrum miasta. Jak powiedział PAP wiceprezes Przemysław Kobierski, Targi liczą, że dzięki sprzedaży tych terenów uda się pozyskać ok. 220 - 250 mln zł.

Prezes spółki Przemysław Trawa powiedział w czwartek, że MTP odchodzi od tradycyjnego skojarzenia z organizacją stoisk targowych na rzecz wielkokierunkowego rozwoju jako międzynarodowe miejsce spotkań. Trwają też prace związane z organizacją targów, które na polskim rynku odbędą się po raz pierwszy. Równocześnie zarząd rozważa opcję przejmowania dobrych targów w Polsce o już zbudowanej renomie. Według zapowiedzi zarządu, rokrocznie organizowanych ma być kilkanaście nowych imprez targowych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl