Okolice Watykanu od lat opanowane są przez dziesiątki osób różnej narodowości, których można poznać po identyfikatorach sugerujących, że są "przewodnikami" po Watykanie. Głośno, często natarczywie nagabują oni turystów i oferują im zwiedzanie i sprzedaż biletów do Muzeów Watykańskich, Koloseum i innych obiektów bez konieczności stania w długiej kolejce.

Ich działalność nasiliła się w związku z napływem pielgrzymów i turystów z okazji Roku Świętego. Dlatego, jak wyjaśniły władze, postanowiono dokładnie się im przyjrzeć.

W środę inspektorzy Ministerstwa Pracy poinformowali o wynikach kontroli przeprowadzonych ostatnio w 11 agencjach, które działają w pobliżu bazyliki Świętego Piotra. Okazało się, że wszystkie były nielegalne i zatrudniały ludzi na czarno. Zawieszono 9 z tych firm. W dwóch trwają jeszcze dodatkowe kontrole.

Siły porządkowe od dawna przestrzegają turystów przed usługami, jakie oferują te firmy i ich pośrednicy. Niektórzy, żerując na niewiedzy zagranicznych turystów, sprzedają im rzekome bilety wstępu do bazyliki Świętego Piotra, choć jest on bezpłatny.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl