Nautilus Gdańsk określany jako "nowa Ikona Gdańska" wybuduje Konsorcjum PFI Future S.A.. Inwestycja, która ma zostać zrealizowana wspólnie z komunalną spółką Arena Gdańsk, ma przyciągać ok. 2,5 mln gości rocznie.

Umowa inwestycyjna na realizację projektu w formule o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego została podpisana w poniedziałek w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju (MIiR) przez Konsorcjum PFI Future S.A. z Wrocławia i spółkę Arena Gdańsk.

PFI Future S.A. poinformowało we wtorek w komunikacie, że będzie "to jedna z większych inwestycji o charakterze publiczno-prywatnym realizowanych w Polsce". "Podpisanie umowy odbyło się w resorcie, który wspiera projekty PPP. Stara się w ten sposób połączyć potrzeby sektora publicznego z wiedzą i doświadczeniem sektora prywatnego" - podano.

Przeczytaj również: Secret Continental - nowa sieć hoteli z ofertą nietuzinkowych rozrywek

Na podstawie podpisanej umowy inwestycyjnej ma być zrealizowany obiekt, który "wzmocni ofertę turystyczną Polski". Spółka poinformowała, że "całość ma być zakończona w 2022 roku".

PFI Future S.A. zaprezentowała najlepszą ofertę w konkursie na zagospodarowanie terenu inwestycyjnego przy Stadionie Energa Gdańsk w Letnicy. Firma zrealizowała m.in. budowę Afrykarium we Wrocławiu. Miejska spółka Arena Gdańsk wniosła do przedsięwzięcia grunt o powierzchni ok. 4,6 ha. Wrocławska firma ma zbudować, sfinansować i następnie zarządzać obiektem o całkowitej powierzchni ok. 53 tys. metrów kwadratowych.

 

 

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl