• Mandoria w Rzgowie koło Łodzi to tematyczny park rozrywki w miejscowości Rzgów, w województwie łódzkim, który otwarto 8 lipca 2021 roku.
  • Zlokalizowana na terenie Miasta Mody PTAK w Rzgowie Mandoria to pierwszy w centralnej Polsce całoroczny park rozrywki, a jednocześnie największy w Europie park tematyczny znajdujący się w budynku. 
  • Inwestorem Mandorii jest firma Ptak S.A., znana z hal targowych Warsaw Expo pod Nadarzynem i wielkiego centrum hurtowego w Rzgowie.
  • Ptak S.A. to spółka należąca do Antoniego Ptaka.
  • W 2022 roku liczba gości w Mandorii była aż o 20 proc. wyższa od prognoz.
  • Mandoria zostanie rozbudowana - planowane są nowe inwestycje.
  • Park ma mieć docelowo powierzchnię ok. 50 ha.

Co szykuje park rozrywki Mandoria w Rzgowie koło Łodzi na sezon wakacji 2023?

Daniel Zieliński, Park Manager Mandorii: Wraz z początkiem maja w Mandorii uruchomiliśmy nową atrakcję o nazwie Kilof – bardzo ciekawą i emocjonującą karuzelę typu wave blaster. Mogą z niej korzystać goście już od 120 cm wzrostu.

Daniel Zielinski. Fot. Mat. pras.
Daniel Zielinski. Fot. Mat. pras.

Dla wielu osób, zwłaszcza tych, które odwiedziły Mandorię w pierwszym roku funkcjonowania, nowością wciąż będą atrakcje strefy Arkady, oddanej do użytku w lipcu 2021 roku. Znajdujący się tu szybki roller-coaster Carrara przez wielu naszych gości zaliczany jest do najbardziej emocjonujących atrakcji parku.

 

W połowie maja w Mandorii uruchomiliśmy również oryginalną Salę Kominkową – stylizowaną na zamkowe wnętrze salę eventową, która pozwoli na organizowanie w parku jeszcze większych imprez i spotkań. To odpowiedź na zgłaszane nam potrzeby branży MICE i firm eventowych, szukających unikalnych lokacji na swoje wydarzenia.

Atrakcji w Mandorii nie brakuje. Fot. Mat. pras.
Atrakcji w Mandorii nie brakuje. Fot. Mat. pras.

Czy po trudnych, pandemicznych latach, do parków rozrywki wrócili goście?

Rok 2022 był dla branży rozrywki czasem powolnego wychodzenia z pandemii. Mimo to, liczba naszych gości była aż o 20 proc. wyższa od prognoz.

To bardzo satysfakcjonujący wynik, który dla nas stanowi potwierdzenie, że taki obiekt jak park rozrywki Mandoria był bardzo potrzebny w centralnej Polsce.

Niezmiennym atutem Mandorii pozostaje gwarancja dobrej zabawy bez względu na pogodę. Fot. Mat. pras.
Niezmiennym atutem Mandorii pozostaje gwarancja dobrej zabawy bez względu na pogodę. Fot. Mat. pras.

Mandoria jest największym w Europie krytym parkiem rozrywki i całkowicie oryginalnym konceptem. Na 25 tys. mkw. powierzchni wystylizowanej na XVI-wieczne miasto handlowe aktualnie znajduje się ponad 30 atrakcji, zaprojektowanych, tak aby mogły korzystać z nich całe rodziny. Są tu trzy roller-coastery, rozmaite karuzele, ogromna zjeżdżalnia, labirynt luster, wielki figloraj, łódki na wodzie i wiele innych.

To bardzo konsekwentnie tworzony świat - zarówno w zakresie designu, doboru atrakcji, jak i storytellingu obecnego na miejscu w parku (animatorzy w strojach z epoki, unikalne warsztaty), jak i w komunikacji prowadzonej w mediach społecznościowych. Co istotne, cały park znajduje się w budynku, dzięki czemu może być otwarty dla gości przez cały rok, bez względu na pogodę.

Jakie inwestycje planuje teraz Mandoria? I co z budową kolejnej Mandorii w Polsce?

Park rozrywki Mandoria będzie rozbudowywany, a liczba jego atrakcji będzie rosnąć.

Konkretnymi planami i projektami będziemy się dzielić niezwłocznie po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń.

W Mandorii dzieci mogą przeżyć przygodę. Fot. Mat. pras.
W Mandorii dzieci mogą przeżyć przygodę. Fot. Mat. pras.

To, co mogę powiedzieć dziś na temat nowego parku rozrywki w gminie Olsztynek, to to, że prace nad tą inwestycją są bardzo zaawansowane. Jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestora, to już niebawem udzielimy bardziej szczegółowych informacji w tym zakresie.

Parki rozrywki to inwestycje dla całych rodzin. Fot. Mat. pras.
Parki rozrywki to inwestycje dla całych rodzin. Fot. Mat. pras.

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl