• Wodne Ogrody w Wejherowie powstały w miejscu starego, otwartego basenu zewnętrznego.
  • Dzięki pracom remontowym, które rozpoczęto w 2020 roku, miejsce to zyskało zupełnie nowe oblicze.
  • Koszt inwestycji wyniósł ok. 45 mln zł.

Wodne Ogrody w Wejherowie powstały między ulicami Kalwaryjską i Strzelecką, w miejscu starego, otwartego basenu zewnętrznego, który funkcjonował jeszcze przed II wojną światową. Jak informuje Wyborcza.pl, kompleks rekreacyjny Wodne Ogrody z dziką rzeką i zjeżdżalniami zostanie otwarty dla mieszkańców dziś, w piątek (11 sierpnia ) o godz. 14. 00. 

Przestrzeń Wodnych Ogrodów została podzielona na basenową i wypoczynkową. Portal Nadmorski24.pl podaje, że na terenie obiektu znajdują się: budynek szatniowy (główne wejście na obiekt) z restauracją na I piętrze, budynek techniczny, w którym zlokalizowana jest technologia uzdatniania wody basenowej, trzy zjeżdżalnie w tym jedna pontonowa o długości ponad 100m, basen hamowny zjeżdżalni, wodny plac zabaw dla dzieci najmłodszych, brodzik z atrakcjami wodnymi dla dzieci , duży basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi m.in: dysze wodnego masażu karku, masaż podwodny powietrzny, kurtyna wodna, leżanka powietrzna, dzika rzeka, siatka do wspinaczki "piramida". Na terenie obiektu znajdują się też trzy wanny jacuzzi.

Inwestycja wyniosła około 45 mln złotych. Wejherowo otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na realizację Wodnych Ogrodów.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl