• Na budowie Hotelu Gołębiewski Pobierowo praca wre.
 • Otwarcie hotelu opóźniały problemy formalno-prawne.
 • Jak ustalił portal Propertynews.pl, kilka tygodni temu konsorcjum banków uruchomiło finansowanie inwestycji.
 • W efekcie, pierwsza część Hotelu Gołębiewski Pobierowo może powoli odliczać tygodnie do startu.
 • Hotele Gołębiewski apelują o cierpliwość i śledzenie strony korporacyjnej oraz profilu facebookowego hotelu w Pobierowie.

Hotel Gołębiewski Pobierowo pokazał w mediach społecznościowych kilka zdjęć z najnowszej sesji zdjęciowej, zrealizowanej przez Adama Brzozę - fotografa National Geographic Poland.

źródło: Hotel Gołębiewski Pobierowo/Facebook, fot. Adam-Brzoza.com
źródło: Hotel Gołębiewski Pobierowo/Facebook, fot. Adam-Brzoza.com

Na prezentowanych zdjęciach widać wyraźny postęp prac przy wykończeniu hotelu w Pobierowie.  Poniżej prezentujemy kilka zdjęć wykonanych w maju 2023 roku.

Hotelu Gołębiewski Pobierowo/ fot. Pobierowo jest OK
Hotelu Gołębiewski Pobierowo/ fot. Pobierowo jest OK

hotel_golebiewski_pobierowo_budowa_na_finiszu_fot_pobierowo_jest_ok_23.jpg
hotel_golebiewski_pobierowo_budowa_na_finiszu_fot_pobierowo_jest_ok_23.jpg

Hotelu Gołębiewski Pobierowo/ fot. Pobierowo jest OK
Hotelu Gołębiewski Pobierowo/ fot. Pobierowo jest OK

Hotelu Gołębiewski Pobierowo/ fot. Pobierowo jest OK
Hotelu Gołębiewski Pobierowo/ fot. Pobierowo jest OK

Kiedy otwarcie Hotelu Gołębiewski Pobierowo?

Przypomnijmy, przełom czerwca i lipca, czyli początek sezonu wakacyjnego 2023, miał być terminem otwarcia Hotelu Gołębiewski Pobierowo. Jak wówczas dowiedział się PropertyNews.pl, na początek "Dubaj nad Bałtykiem" miał oddać do użytku turystów i wczasowiczów maksymalnie 500 pokoi. 

Jednak na początku lipca nadal nie jest znana data otwarcia, a media studzą oczekiwanie na rychły start obiektu.

Jak dowiedział się portal PropertyNews.pl na początku zostanie oddanych do użytku zostanie maksymalnie 500 pokoi, recepcja i dwie restauracje. 

Same Hotele Gołębiewski nie puszczają pary z ust. Apelują o cierpliwość i śledzenie strony korporacyjnej hoteli. 

Informacje na temat otwarcia oraz możliwości rezerwacji zostaną opublikowane na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego fanpage'a - to jedyna informacja, którą przekazuje Hotel Gołębiewski Pobierowo w mediach społecznościowych.

hotel_golebiewski_pobierowo_budowa_na_finiszu_fot_pobierowo_jest_ok_37.jpg
hotel_golebiewski_pobierowo_budowa_na_finiszu_fot_pobierowo_jest_ok_37.jpg

Biznes Tadeusza Gołębiewskiego zahamowały problemy formalno-prawne

Przypomnijmy, w chwili, gdy oczekiwania dotyczące otwarcia hotelu Gołębiewski Pobierowo były rozgrzane do czerwoności, a sezon turystyczny 2022 rozkręcał się na dobre - twórca sieci Hoteli Gołębiewski zmarł na zawał. Pozostawił po sobie dużą spuściznę bez wyznaczonej drogi sukcesji, co mocno skomplikowało dalsze kroki formalno-prawne i - co tu dużo kryć - bieżące prace nad projektem.

Wszystko wskazuje jednak na to, że skomplikowany "węzeł gordyjski" udało się przeciąć. Jak dowiedział się nasz portal, majątkiem Tadeusza Gołębiewskiego został przeniesiony w zarządzanie do fundacji, a kilka tygodni temu konsorcjum banków uruchomiło finansowanie inwestycji

Jak dowiedział się portal Propertynews.pl, majątek Tadeusza Gołębiewskiego został przeniesiony do fundacji, a kilka tygodni temu konsorcjum banków uruchomiło finansowanie inwestycji.

W efekcie, pierwsza część Hotelu Gołębiewski Pobierowo może powoli odliczać tygodnie do startu. Natomiast, pozostałe etapy i strefy hotelu w Pobierowie zostaną oddane do użytku gości prawdopodobnie w sezonie letnim 2024 r. 

1200 pokoi i szeroki wachlarz rozrywek

Gigantyczną przewagą Hotelu Gołębiewski Pobierowo będzie jego skala. Obiekt liczy 13-kondygnacji, w tym 11 pięter nadziemnych i 2 kondygnacje podziemne.

Docelowo znajdzie się w nim 1,2 tys. pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 3 tys.  gości. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, by 80 proc. pokoi mogło mieć widok z okna na morze. Jak zapowiadał nieżyjący już twórca hotelu, pokoje są wygodne, a ich wielkość oscyluje wokół 60 mkw.

W obiekcie przewidziano wiele różnych sal konferencyjnych, razem tworzących duże centrum kongresowe. W hotelu uruchomione zostaną dwie restauracje i liczne kawiarenki, w tym min. kawiarenka widokowa i sportowa.

Dodatkowo, na terenie hotelu Gołębiewski w Pobierowie działać będą:

 • cztery parkingi;
 • kompleks SPA;
 • strefa rozrywki;
 • boiska do gry w piłkę siatkową, koszykową i do piłki nożnej;
 • korty tenisowe;
 • strefy i salon gier dla dzieci;
 • kręgielnia;
 • sala bilardowa.

Do zupełnie niespotykanej dotąd w hotelach oferty atrakcji kulturalnych można zaliczyć znajdujące się w hotelu Pobierowo dwie sale kinowo-teatralne oraz klub - dyskoteka. Jak i inne hotele Gołębiewski, obiekt ma w ofercie własny park wodny Tropikana.

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl