W ciągu najbliższych pięciu lat Międzynarodowe Targi Poznańskie chcą wydać na inwestycje ponad 200 mln zł.

Jak powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor ds. logistyki MTP Waldemar Kujawiak, do października na terenie Targów stanie sześciopoziomowy parking na ok. 400 pojazdów. Wartość inwestycji to 19,5 mln zł.

"Obecnie jesteśmy w stanie postawić na terenie MTP ok. 2 tys. pojazdów, jednak w czasie targów i wydarzeń konferencyjnych jest problem z miejscami do parkowania - stąd decyzja o tej inwestycji" - powiedział.

Parking ma być ogólnodostępny - zostanie połączony z Systemem Informacji Miejskiej w zakresie powiadomień o wolnych miejscach postojowych. Inwestycja zakłada możliwość powiększenia parkingu do 1,2 tys. miejsc.

Targi przymierzają się też do remontu hali sportowo-widowiskowej Arena, której są operatorem od początku roku. Modernizacja ma ruszyć w przyszłym roku, po jej zakończeniu Arena ma stać się nowoczesnym i atrakcyjnym dla organizatorów miejscem imprez sportowych czy kulturalnych.

"W tym roku chcemy dobrze zaprojektować tę przebudowę. Obecnie przygotowujemy plan funkcjonalny. Około września powinniśmy przystępować do przygotowywania projektu budowlanego, by od początku przyszłego roku ruszyć z pracami budowlanymi" - powiedział wiceprezes MTP Przemysław Kobierski.

Według władz spółki, modernizacja hali kosztować będzie około 45 mln zł. Ma obejmować m.in. instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, oświetlenie, nagłośnienie oraz montaż klimatyzacji. Niezbędna będzie też budowa parkingu.

Pieniądze na planowane przez MTP inwestycje pochodzić będą m.in. ze sprzedaży gruntów położonych w podpoznańskich Żernikach.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są liderem polskiego przemysłu targowego. Posiadają ok. 50 proc. udziału w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej.

W portfolio MTP znajduje się ponad sto targów organizowanych w cyklach rocznych lub dwuletnich. Rocznie na terenie MTP gości ponad 1,1 mln uczestników targów, kongresów, konferencji, wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl