Bank zamierza także sprzedać ukraińskie spółki niebankowe z grupy Kredobanku.

PKO BP zakłada osiągnięcie na koniec 2015 roku wskaźnika ROE na poziomie powyżej 15 proc. Bank chce też na koniec 2015 roku osiągnąć wskaźnik kosztów do dochodów na poziomie poniżej 45 proc., a także utrzymać współczynnik wypłacalności powyżej 12 proc. - podał PKO BP w strategii na lata 2013-2015.

Bank zakłada ponadto w 2015 r. osiągnięcie wskaźnika kredytów do depozytów poniżej 98 proc. Planuje również, że do 2015 roku jego udział w rynku kredytów wyniesie 17 proc., a udział w rynku depozytów będzie na poziomie 18 proc.

PKO BP chce też do końca obowiązywania nowej strategii uzyskać spadek kosztów ryzyka do 1,2 pkt. proc. Chce też utrzymywać wskaźnik Core Tier 1 powyżej 11 proc. do 2015 r.

Bank poinformował w środę, że pod koniec 2013 roku funkcjonować ma nowa struktura organizacyjna w segmencie bankowości korporacyjnej, która oparta ma być o 32 regionalne centra korporacyjne.

Qualia Development jest spółką deweloperską z dwunastoletnim doświadczeniem. Jako pierwszy i jedyny deweloper w Polsce buduje sieć condohoteli zarządzanych pod brandem globalnej marki hotelowej Golden Tulip.

Do sztandarowych projektów realizowanych obecnie przez Qualia Development zaliczyć należy Nowy Wilanów w Warszawie, Neptun Park w Gdańsku oraz projekt Rezydencja Flotylla oraz Golden Tulip Międzyzdroje Residence w Międzyzdrojach - pierwszy w Polsce condohotel zarządzany przez globalną markę - Golden Tulip. Dorobek firmy obejmuje również ukończoną w 2003 r. inwestycję Trzy Gracje przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie oraz projekt Marina Mokotów przy ul. Racławickiej w Warszawie, realizowany w latach 2003-2007 przez spółkę celową, w której większościowym udziałowcem była Qualia Development. 

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl