Po piętnastu miesiącach od ogłoszenia konkursu, a po ośmiu miesiącach negocjacji umowy wspólników partner publiczny Arena Gdańsk podpisze umowę z konsorcjum PFI Future. Nautilus Gdańsk będzie jedną z większych inwestycji o charakterze publiczno-prywatnym realizowaną w Polsce. Podpisanie umowy odbędzie się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – resorcie, który wspiera projekty PPP.

Na podstawie podpisanej umowy inwestycyjnej ma być zrealizowany obiekt, który wzmocni ofertę turystyczną Polski, całość ma być zakończona w 2022 roku. Nautilus Gdańsk to kolejny odcinek serialu obiektów spędzania czasu wolnego „Water Worlds – źródła pozytywnych emocji”. Pozwoli zwiedzającym przenieść się na kilka godzin do ciekawych i tajemniczych zakątków Ameryki Południowej, w których będzie można poznać faunę i florę, jaka występuje w różnych miejscach tego kontynentu.

Nautilus będzie atrakcją turystyczną przez 365 dni w roku, bez względu na pogodę czy porę roku. Dzięki hotelowi i znajdującej się w nim galerii medycznej, obiekt zapewni również obsługę nowego strumienia turystycznego o charakterze biznesowym i medycyny jednego dnia.

PFI Future planuje zrealizować na terenie Polski jeszcze cztery tego typu inwestycje. Kolejne przedsięwzięcia konsorcjum planuje w krajach Europy Wschodniej.

Dalej w artykule:

• Czym hotele Secret Continental będą się różniły od znanych marek?

• Gdzie pojawią się kolejne inwestycje?

 

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL