Śląsk Cieszyński inwestuje w infrastrukturę uzdrowiskową
Gminy na Śląsku Cieszyńskim chętnie inwestują w infrastrukturę uzdrowiskową by przyciągnąć turystów. Powstają tężnie i parki. Wójt Jaworza Zdzisław Bylok powiedział, że już w 2015 r. miejscowość może być uzdrowiskiem. Myślą o tym też w Strumieniu i Dębowcu.
Burmistrz miasta Anna Grygierek dodała, że Strumień wykorzystuje już złoża solankowe, m.in. do inhalacji dzieci w miejscowych przedszkolach. W centrum miasta powstała też fontanna.
Tężnię wzniósł ostatnio także w Dębowiec. Wójt Tomasz Branny powiedział PAP, że wykorzystywane są w niej własne solanki. Również ta gmina jest w nie bogata. "To profesjonalna tężnia z wypełnieniem tarninowym. Jest częścią parku, który zostanie oddany w piątek do użytku po rewitalizacji kosztem ponad 2,2 mln zł" - powiedział.
Jak dodał Branny rewitalizacja parku, a zwłaszcza budowa tężni, to krok w kierunku przyciągnięcia do miejscowości turystów. "Mamy nadzieję, że uda się nam też znaleźć inwestora, który w oparciu o nasze złoża wybudowałby w Dębowcu przykładowo centrum odnowy biologicznej. Mamy dużo trenów inwestycyjnych i do rekreacji. Chcemy przyciągać ludzi. Myślimy, by w przyszłości ubiegać się o status uzdrowiska" - powiedział wójt.
W Polsce jest ponad 40 miejscowości uzdrowiskowych. Na Śląsku Cieszyńskim ten status posiada na razie tylko Ustroń.

- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.