Budowa hotelu przy Podgórnej 7 przedłuża się. Czy operator, z którym podpisaliście list intencyjny niepokoi się? 

Alan Szawarski, prezes zarządu Structure Capital: Rzeczywiście wciąż trwają rozmowy z miastem. Operatorem zainteresowanym tym obiektem jest Dobry Hotel. Umowa zawiera wyraźnie zastrzeżenie, że zostanie zrealizowana, gdy hotel powstanie. Dobry Hotel złożył także ofertę na zarządzanie przyszłym obiektem na Zielonej 4. Sieć jednak najchętniej wydzierżawiłaby obiekt dwugwiazdkowy. 

Dostaliście też oferty z zagranicy? 

Chcemy budować w Poznaniu wysokie standardy, ponieważ widać że teraz jest na to zapotrzebowanie. Wcześniej myśleliśmy o trzech gwiazdkach, ale nasze rozeznanie na rynku pokazało, że Poznań potrzebuje wyższego poziomu. Dlatego na Zielonej 4 zaplanowaliśmy też hotel czterogwiazdkowy lub pięciogwiazdkowy. Duże zainteresowanie wykazali gracze niemieckiego rynku hotelowego. W sumie otrzymaliśmy siedem ofert od zagranicznych sieci. Wybraliśmy trzy z nich. Dwie są obecne w naszym kraju, jedna chce zadebiutować. Ciekawe jest to, że rozmawiamy z nimi bezpośrednio - dzierżawcą nie będzie operator, który podpisuje umowę franczyzową, lecz bezpośrednio sieć. Tymczasem czekamy na reakcję władz miasta. Chcemy, żeby urzędnicy powiedzieli, jaki hotel ma stanąć na Zielonej.

Dalej w wywiadzie:

• Dlaczego miasto ma decydować o ilości gwiazdek?

• Cztery gwiazdki mają swoje wymogi: restauracja, liczba pokoi, wysokość kondygnacji…Dlaczego na Zielonej 4 są możliwe tylko po zmianie warunków zabudowy?

• Jakie możliwości ukształtowania zabudowy tej eksponowanej działki dostrzegł prof. Piotr Lorens, kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Politechniki Gdańskiej?

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL