PARTNERZY PORTALU
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl


Takiego kryzysu w hotelarstwie nigdy wcześniej nie było

Takiego kryzysu w hotelarstwie nigdy wcześniej nie było
Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels.
  • Autor: PropertyNews.pl/awh
  • Dodano: 20 mar 2020 13:36

Spadki są porównywalne do działań wojennych. Potrzebne jest wsparcie sektorowe, ponieważ obecna sytuacja ma bezprecedensowy wpływ na przyszłość hotelarstwa, turystyki i przemysłu czasu wolnego, większy niż innych branżach - mówi Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels.

  • Autor: PropertyNews.pl/awh
  • Dodano: 20 mar 2020 13:36

- W okresach kryzysowych, jakie do tej pory kiedykolwiek miały miejsce, mieliśmy do czynienia z co najwyżej dwucyfrowymi spadkami przychodów w branży hotelarskiej. W tej chwili notujemy spadek trzycyfrowy. Pełne 100 procent - mówi Jan Wróblewski, współzałożyciel Zdrojowa Invest & Hotels.

Branża znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Ponad 90 proc. obiektów w Polsce zawiesiła działalność. W obiektach rozpoczęto wdrażanie cięcia kosztów i restrukturyzacji zatrudnienia.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

WSZYSTKIE KOMENTARZE (12)

  • Paula 2020-03-20 23:19:51
    Wróblewski niech schowa swoją twarz i niech jej nie pokazuje bo za to ck nam pracownikom zrobili to powinni dostac w twarz. Niemożliwe zeby spółka nie miała „żadnych” pieniędzy jak twierdzą bo od początku bo od Początku roki do zeszłego weekendu jak Niemcy wyjechali na gwałt, to hotele Zdrojowej były pełne !!! Jak się wydaje na brzydkie „dzieła sztuki” wiszące w hotelach i na budowanie kolejnych hoteli to nagle się okazuje ze się nie ma dla pracowników ?
  • Karol 2020-03-21 15:54:52
    Znajdzie się odważny i napisze prawdę o tej spółce?Co wręczyli pracownikom?Zasłyszane na mieście więc stąd to pytanie
  • Porazka 2020-03-23 14:51:10
    Zdrojowa to dno! To co zrobiliście nie mieści się w żadnych normach przyzwoitości! Mam nadzieje, że pozew zbiorowy skutecznie Wami potrząśnie! Pracownicy to dla Was mniejsze zło i traktujecie ich strasznie! Umowy śmieciowe, wyższe stanowiska na umowach łączonych, oszustwa w listach godzin, brak płatności 150-200% za święta bo niby system pracy ciągłej a rozliczacie jak w systemie równoważnym. Dno! Wymagania ogromne, ale od siebie nic. Z moich wyliczeń wynika, ze godziny pracy w święta dostałabym więcej kasy niż te wasze śmieszne premie świąteczne. One powinny być dodatkiem!! Jak macie takie problemy finansowe to nie budujcie kolejnych obiektów!! Najpierw zróbcie porządek w tych otwartych!! Mieszkańcy liczą, że RHG i Hilton zabiorą Wam te obiekty bądź wypowiedzą Wam franczyzę!!
  • Jerzy 2020-03-27 16:13:55
    Kryzys trwa od 10 dni,i reagowanie wypowiedzeniami umów .trochę przesada. Natomiast informacja o blokadzie kont przez ZUS i banki to rzeczywiście może być otwarcie wieka od trumny dla firmy . Trochę zaskakuje sytuacja 1200 osób zatrudnionych i spółka nie ma 5 mln zapasu na wynagrodzenia i opłaty .
  • Roman 2020-03-27 21:07:30
    Top 100 we Wprost ? Pokaz klase. Zawsze byeles ostatni do placenia komukolwiek to kariera sie skonczyla. Twoj biznes napedzany przyszla sprzedaza apartamentow wlasnie dokonal zywota. Nikt Ci nie zaufa i nikt Ci reki nie poda. Buffet mawial, jak przyjdzie odplyw okaze sie kto plywal bez gaci. W glebi czujesz poczucie ulgi bo ile mozna ciagle latac dziury w burcie i straty w hotelach sprzedaza apartamentow. Nawet miesiac nie jestes w stanie tego pociagnac bo nie chcesz bo chcesz polozyc biznes na koronawirusie?
  • Vio 2020-03-30 09:20:55
    Dlaczego niesprzeda urusa i inne exotic
  • Pawel kostowiak 2020-04-12 10:49:30
    To jakis zart???Cale lata wyrzucana kasa na luksusowe zycie, mercedesy, bentleye a teraz placz ze nie ma kasy?? Zle gosodarowanie kasa to nie ma. Ale to wina hotelarzy a nie korona wirusa. Przejedzie sie i zobaczcie jaka stajnie aut posiada Zalewski od Sandra Spa.Bentley, Rolls Rollce,Lamborghini, G classa, BMW, Porshe . Co z tego ze w leasing, groszem nie smierdzi ale pokazac sie trzeba bylo a teraz placz?? Sprzedajcie 1 czy 2 ze swoich obiektow lu dziom ktorzy potrafili gospodarowac pieniedzmi i jakos przetrwacie.
  • Ewa Zagrobelna 2020-04-12 10:53:45
    Wstydu nie maja ci wlasciciele hoteli!! Teraz wyciagaja reke po kase jak cale ostatnie lata zarabiali??Gdzie sa te pieniadze?Na ich prywatnych kontach?? Mogli sobie jeszcze wiecej hoteli wybudowac zeby na njch zarabiac ale za swoje.A nie pobrali kredyty a teraz zale wielkie.. Wstyd!!
  • Sebastian Wozniak 2020-04-12 11:04:25
    To jest jakis zart??365 dni w roku zarabiacie krocie,kupujecie dzialki w najlepszych lokalizacjach wszystko w kredyt,wozicie sie samochodami za mln zl a teraz po 3 tyg przestoju placz???Nic wam sie nie nalezy bo nie umiecie pieniedzmi gospodarowac nalezycie!!Zamiast luksusow na pokaz trzeba bylo odkladac na chwile recesji a nie teraz lapy na zebry wyciagac!!A na nadgarstkach rolexy!!W koncu bedzie porzadek i byc moze kilka hoteli przejdzie w rece uczciwych i madrych ludzi a nie gburowatych ganmoni!!
  • Adam 2020-04-12 11:45:34
    Wstyd i hanba panowie hotelarze!1 mies a wy juz placzecie??Gdzie pieniadze z ost lat prosperity??Zalosni z was menagerowie.Zenada.Grosza nie oowinniscie dostac.Panie Morawiecki pomoc i owszem ale nie milionerom utracjuszom