• Trwa procedura uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego nad jeziorem Łańskim w obrębie wsi Rybaki, gmina Stawiguda.
  • Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli rozpocząć budowę hotelu.
  • Inwestor chce zrealizować jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.
  • Inwestycja sprawi, że w sołectwie zostanie doprowadzony gaz, zmodernizowana kanalizacja i droga.

Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli rozpocząć budowę hotelu w miejscowości Rybaki na Warmii. Spółka Projekt Rybaki-Łańsk chce, aby był to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce.

Juvenes-Projekt ma koncepcję inwestycji

Jeszcze w sierpniu projektanci z  pracowni  Juvenes-Projekt po raz pierwszy przedstawiają wizualizację budynku, który miałby stanąć na tym terenie. Koncepcja jest nastawiona na poszanowanie przyrody.

Na terenie kompleksu będzie wprowadzona m.in. komunikacja elektryczna i wyeliminuje indywidualny transport spalinowy. Budynki będą efektywne energetycznie, by spełniać wysokie wymagania środowiskowe. Zostaną wyposażone w system ogrzewania, czerpiący energię z pomp ciepła i gazu, a prąd będzie pozyskiwany m.in. z własnej instalacji fotowoltaicznej – podkreśla Rafał Szczepański, prezes zarządu spółki Projekt Rybaki-Łańsk.

Również w sierpniu odbędzie się debata publiczna nt. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego nad jeziorem Łańskim w obrębie Rybaki, gmina Stawiguda.

W Rybakach Juvenes-Projekt widzi średniej wielkości obiekt hotelowy z zespołem domów, salą konferencyjną, strefą prozdrowotną i spa.

Hotel z 350 pokojami

Planowany hotel ma zająć 10 proc. z 16,5-hektarowej działki. Obiekt ma pomieścić maksymalnie 600-700 osób w ok. 350 pokojach.

Zgodnie z zapewnieniami inwestora projekt będzie spełniać szereg wysokich wymagań środowiskowych.

Planowany nad jeziorem Łańskim w Rybakach hotel ma nawiązywać architektonicznie do warmińskiej tradycji i wkomponować się w krajobraz.

Projekt ma przynieść korzyści dla mieszkańców sołectwa. Przyniesie co najmniej 100 całorocznych miejsc pracy. Wzrosną dochody gminy z tytułu podatków od nieruchomości i innych podatków.

Dzięki inwestycji droga z Rybak i Plusek, omijająca centrum Stawigudy przejdzie modernizację. Na miejsce doprowadzony będzie gazociąg. Zmodernizowana zostanie kanalizacja. 

Właścicielem spółki Projekt Rybaki-Łańsk jest spółka BBI Development S.A. oraz Archidiecezja Warmińska.

Zyski z realizacji przedsięwzięcia zostaną przeznaczone m.in. na wspomaganie działalności charytatywnej i utrzymanie zabytków na terenie Archidiecezji Warmińskiej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl