Słynny warszawski hotel Gromada Lotnisko został zbudowany w 2002 roku. Szybko stał się popularnym miejscem na hotelarskiej mapie Warszawy, ponieważ był położony bardzo blisko lotniska i tylko 7 kilometrów od ścisłego centrum stolicy. Konkurował właśnie świetną lokalizacją i niskimi cenami. Z czasem jednak hotel zaczął z trudem walczyć o klientów. Na warszawskim Okęciu funkcjonuje bowiem kilka dobrych hoteli należących do światowych sieci. Po latach obiekt wraz z liczącą 3,5 hektara działką, na której stało kilka innych budynków, okazał się być zadłużony i został sprzedany w 2017 roku za 95 mln zł spółce RESSE, którą zarządza Nusret Sancak. Od tamtej pory funkcjonował pod nazwą Sangate Hotel Airport i oferował gościom aż 325 pokoi, jednak od razu planowano jego wyburzenie.

Obecnie rozpoczęła się rozbiórka gmachu, która ma potrwać do końca 2022 roku. Na działce, na której trwa wyburzanie hotelu, zostaną wybudowane biura, lokale usługowe, mieszkania oraz przestrzeń hotelowa. Za inwestycję odpowiadać będzie firma Matexi Polska. - Potwierdzam, działka została zakupiona przez Matexi Polska. Jej powierzchnia wynosi 3,5 hektara. Zrealizujemy na niej projekt wielofunkcyjny (mieszkania, usługi, hotel). Projekt będzie realizowany etapami - informowała w rozmowie z portalem Warszawa.naszemiasto, rzeczniczka prasowa Matexi Polska, Elżbieta Jung. - Widzimy olbrzymi potencjał dla rozwoju tej części miasta. Jednym z celów, jakie sobie stawiamy w fazie koncepcyjnej dla tego projektu, jest nadanie tej okolicy nowego, miastotwórczego i bardziej przyjaznego oblicza - powiedziała Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska, cytowana przez serwis propertynews.pl.

Nowa zabudowa ma być dosunięta bliżej do ul. Komitetu Obrony Robotników oraz Żwirki i Wigury. W tej części inwestycji mają docelowo zostać ulokowane hotele sieci Campanile i Premiere Classe. Zabudowa mieszkaniowa ma powstać w głębi działki. Nową zabudowę projektuje dla Matexi Polska pracownia Kuryłowicz&Associates.

Budowa nowego obiektu potrwa do 2024 roku. Dwa nowe hotele sieci Louvre Hotels Group będą mogły przyjąć gości na początku 2025 roku.

Pod markami Louvre Hotels Group w Warszawie działają obecnie: kompleks Golden Tulip – Campanile – Premiere Classe koło pl. Zawiszy na Ochocie, hotel Golden Tulip Airport we Włochach, Tulip Residences koło Stadionu Narodowego, a w przyszłym ruszyć mają Royal Tulip Apartments na Woli w inwestycji Unique Tower firmy Marvipol.

Powstające na Okęciu obiekty mają w sumie zaoferować swoim gościom 400 pokoi hotelowych (po 200 pokoi w każdym hotelu). Obiekty będą posiadały oddzielne wejścia, recepcje i restauracje śniadaniowe. W hotelu Campanile znajdzie się lobby bar, a restauracja śniadaniowa będzie pełniła również funkcję regularnej restauracji. Planowana jest też duża wielofunkcyjna sala konferencyjna z możliwością podziału (ok. 450 mkw.), natomiast na pierwszym piętrze biura i pięć dzielonych sal wielofunkcyjnych (ok. 350 mkw.).

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl