• W Przemyślu przy ul. Sanockiej, gdzie powstanie kompleks basenów, podpisana została umowa z wykonawcą zadania, firmą Texom.
  • Inwestycja została dofinansowana z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 30 mln zł.
  • Projekt i budowa kompleksu basenów w Przemyślu kosztować będzie blisko 74 mln zł.
  • Kompleks basenów ma być gotowy w 2026 r.

Jak powiedział w trakcie uroczystości prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat.

Żartowaliśmy, że na razie tutaj jest ściernisko, jak w jednej z piosenek, ale taka jest prawda. To jest teren, na którym od wielu lat planowano budowę kompleksu basenów. Przez wiele lat nie było odpowiednich warunków finansowych, aby zrealizować tę inwestycję. Te dobre warunki zaczęły pojawiać się w 2020 r. i 2021 r., kiedy, od początku kadencji w 2019 r., przyjęliśmy strategię oddłużania miasta, spłacania zadłużenia zaciągniętych na wcześniejsze inwestycje - powiedział.

W ocenie Bakuna budowa basenów była jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców Przemyśla.

Prezydent Przemyśla zapewnił, że inwestycja jest bardzo dobrze przygotowana, jej zakres był konsultowany z profesjonalistami, którzy zajmują się projektowaniem i planowaniem tego typu inwestycji oraz z mieszkańcami. - Nie działaliśmy po omacku. To będzie przede wszystkim inwestycja skrojona na miarę potrzeb mieszkańców Przemyśla i regionu - podkreślił Bakun.

Do uczestników uroczystości list skierował, pochodzący z Przemyśla, szef KPRM Marek Kuchciński. Napisał, że podpisanie umowy to wielki dzień w historii miasta.

- Dziś oficjalnie rozpoczyna się realizacja inwestycji, na którą wiele lat czekali mieszkańcy miasta oraz odwiedzający je turyści. Już wkrótce zyskają oni dostęp do nowoczesnych basenów, które rozszerzają istniejącą ofertę rekreacyjną Przemyśla - zaznaczył Kuchciński.

Krystian Woś, prezes firmy Texom, wykonawcy inwestycji, zapewnił, że kompleks zostanie zrealizowany w terminie. Dodał, że spółka ma duże doświadczenie w budowie basenów. W tym kontekście wymienił m.in. niedawno oddany basen w Lubaczowie.

W ramach inwestycji w Przemyślu powstanie kompleks składający się z basenów wewnętrznych, m.in. basenu do nauki pływania, rekreacyjnego i brodzika. Będą też dwa baseny zewnętrzne i brodzik dla dzieci. Powstanie też saunarium, w skład którego wejdą m.in. sauna sucha, sauna mokra, sauna solna i sauna aroma.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy - szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl